عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه پس از تعطیلی اشرف باید اعضای منافقین تحویل ایران شوند، افزود: هیچ کشور ثالثی حق ندارد به صورت متمرکز اعضای این گروهک را بپذیرد.

به گزارش افکارنیوز ، اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تعطیلی قرارگاه اشرف مقر منافقین در عراق گفت: با توجه به جنایاتی که منافقین در عراق انجام دادند مردم عراق و مسئولین عراقی نسبت به آنها حساس تر شده اند البته و با توجه به حمایتهای پنهانی که از منافیق می شود در نهایت با فشار مردم و مسئولین عراقی اعضای گروهک منافقین به قرارگاه لیبرتی منتقل شدند.

وی به عملیات اخیر انجام شده علیه منافقین توسط مردم عراق اشاره کرد و گفت: در نهایت عملیاتی که علیه منافقین انجام شد تلفات سنگینی به آنها وارد کرد که هزینه نگهداری و حفاظت از قرارگاه اشرف را بسیار بالا برد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه وضعیت منافقین انتقال داده شده به قرارگاه لیبرتی را پیگیری می کنیم ادامه داد: آمریکا، اسرائیل، فرانسه و برخی کشورهای دیگر حمایتهای زیادی را از این گروهک انجام می دهند تا آنها را بصورت منسجم نگه دارند و هرجا که خواستند انتقال دهند ولی ما در مجلس پیگیری خواهیم کرد تا همه اینها را تحویل ایران دهند کسانی که جنایت کرده اند به سزای عمل خود برسند و افرادی که جرمی مرتکب نشدند به زندگی عادی خود بازگردند.

کوثری ادامه داد: آنها دیگر توان اقدام جنایتی ندارند چون اکثریت آنها پا به سن گذاشته اند و توان جسمی لازم ندارند با این حال هیچ کشور ثالثی حق ندارد به صورت متمرکز آنها را بپذیرد تا آنها سازمان منسجم خود را حفظ کنند.

وی به دلایل انتقال منافقین از قرارگاه اشرف اشاره کرد و گفت: لیبرتی را به صورت موقت انتخاب کردند تا عراقی ها روی آنها اشراف داشته باشند با اینکه قرارگاه اشرف نیز در عراق بود ولی عراقی ها آنچنان تسلطی روی آنها نداشتند. بالاخره اینها ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ نفر هستند که جنایتهای زیادی را در زمان صدام و حمله آمریکا علیه مردم انجام داده اند که در نهایت با وجود حمایتهای سازمان ملل، منافقین به قرارگاه لیبرتی منتقل شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه تعطیلی قرارگاه اشرف چه تاثیری بر کاهش ترور در کشورمان و کشورهای منطقه دارد گفت: اینها دلشان می خواهد در داخل کشور اقداماتی انجام بدهندکه هوشیاری سربازان امام زمان (عج) و تسلط کامل بر آنها چنین اجازه ای به آنها نمی دهد.

کوثری بابیان اینکه قطعا منافقین تلاشهای زیادی برای انجام خواسته های صهیونیستها انجام می هند ادامه داد: در مسائل منطقه ای در مسئله سوریه گروهای ترور به نیابت از منافقین اقداماتی انجام می دهند، زمانی که ریگی بود با ریگی هماهنگ بودند در واقع به خاطر بالا رفتن سن و کاهش توان جسمی بیشتر تجربیات خود را انتقال می دهند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات