رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به صلح امام حسن علیه السلام گفت: این صلح برای آن حضرت عزت و عظمت و افتخار است؛ چراکه یک رهبر به تنهایی و بدون یار، قهرمانانه و با دست خالی از دشمن امتیاز می گیرد و همین صلح برای ملت و مردم آن دوران ننگ و نکبت تاریخی و ابدی است که ولی امر زمان را تنها گذاشتند.

به گزارش افکارنیوز ، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی در افتتاحیه نمایشگاه یاد یاران و آیین تجلیل و گرامیداشت ذاکران و مداحان اهل بیت علیهم السلام در دفاع مقدس که در مصلای تهران برگزار شد گفت: هفته دفاع مقدس نه در تاریخ انقلاب و ایران، بلکه در تاریخ بشریت جاودان و ماندگار است، زیرا این ایام یادآور حماسه مردان الهی است که بزرگترین اعجاز خدا را در میان این ملت خلق کردند.

نقدی با اشاره به معجزات پیامبران بزرگ الهی اظهار داشت: اینکه ملتی به تنهایی و با دست خالی و بدون امکانات در مقابل همه قدرت های شیطانی ایستادگی و مقاومت کرده و به پیروزی برسد، در تمام تاریخ ایران و تاریخ بشریت یافت نمی شود و این اعجاز خدای متعال است.

وی دفاع مقدس را مظهر اراده الهی دانست و تصریح کرد: هیچ ابرقدرتی در جنگ علیه ایران غایب نبود و در عین حال که همراه با اذناب منطقه ای خود به تحریم، محاصره و دشمنی پرداختند، اما به لطف خدا همه آنها شکست خوردند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین اذکار یا حسین (ع) و یا زهرا (س) را رمز ملت ایران برای تحقق پیروزی ها در دفاع مقدس عنوان نموده و بیان کرد: مادحان اهل بیت علیهم السلام در دفاع مقدس سنگر به سنگر یاد عاشورا را زنده نگهداشته و اشعار و مدایح و دعاها و زیارات مداحان، اصلی ترین مهمات جبهه ها بود و همه پیروزی ها مدیون اینهاست.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج ملت ایران را فرزند عاشورا عنوان و تاکید کرد: متاسفانه امروز برخی افراد در مقابل ملتی که ایستادگی خود را در سخت ترین شرایط نشان داده و با همه ی وجود از دین و ولایت دفاع کرده است، از صلح امام حسن علیه السلام دم می زنند که از روی نادانی و جهالت است و بی شک اگر تکرار کنند از ملت تودهنی خواهند خورد.

وی سخن از شرایط صلح امام حسن علیه السلام را در محضر چنین ملتی ظلم و توهین دانست و تاکید کرد: این صلح برای آن حضرت عزت و عظمت و افتخار است؛ چراکه یک رهبر به تنهایی و بدون یار، قهرمانانه و با دست خالی از دشمن امتیاز می گیرد و همین صلح برای ملت و مردم آن دوران ننگ و نکبت تاریخی و ابدی است که ولی امر زمان را تنها گذاشتند.

نقدی با بیان این که ملت با عظمت ایران، مردم کوفه نیستند که بگذارند صلح امام حسن علیه السلام تکرار شود ادامه داد: سختی های امروز علیه ملت ایران در مقابل سختی های دفاع مقدس و جنگ، ناچیز است و از آغاز نهضت امام تا امروز حتی یک روز حرکت کاروان شهدا توقف نداشته است.

وی عذرخواهی جاهلان را به خاطر بیان وضعیت صلح امام حسن علیه السلام برای ملت ایران خواستار شد و افزود: این اشخاص اگر ناتوان و ترسو هستند باید کنار بروند چون ملت ایران تا زمانی که بینی همه ی ابرقدرت ها را با خاک مذلت کشاند و اسلام را بر همه جهان حاکم کند از پا نخواهد نشست.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تمسک برخی را به اشاره مقام معظم ولایت مبنی بر استفاده از دیپلماسی و نرمش قهرمانانه یادآور شد و خاطر نشان کرد: نرمش قهرمانانه یعنی در مقابل دشمنی که از رژیم جنایتکار و غاصب صهیونیستی دفاع می کند، آنگاه که تقاضای مذاکره دارد در مقابلش بر ایستادگی انقلاب برای محو اسرائیل تاکید شود و با این رویکرد برای مسائل هسته ای و غیره مذاکره کرد چراکه حاکمیت اسلام و ولایت و دفاع از مظلومین پرچم انقلاب است و این ارزش ها به هیچ وجه کنار گذاشته نمی شوند.

وی با بیان این که دفاع مقدس حجت را بر همه تمام کرد، اظهارداشت: فاصله یک ساله بین دو عملیات در دفاع مقدس نه به خاطر عوامل انسانی و انگیزه، بلکه به دلیل محدودیت در امکانات و حتی مهمات بود که مردم با ایثارگری از مجاهدت رزمندگان حمایت کرده و قهرمانانه حرفی از سازش و تسلیم نزدند.

نقدی در پایان سخنان خود بیداری کسانی را که در خواب غفلت بوده و دل های آنها با مشکلات کوچک لرزیده از خداوند خواستار شد و تصریح کرد: خدای متعال ملتی را که یک لحظه در دفاع از ولایت و اسلام کوتاهی نکند، تنها نخواهد گذاشت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات