جمعی از معاونین و مشاورین رئیس جمهور، روحانی را در سفر به آمریکا همراهی می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز دوشنبه در صدر یک هیئت سیاسی تهران را به مقصد نیویورک و مقر سازمان ملل متحد ترک کرد.

در این سفر، محمد علی نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، محمدرضا صادق مشاور رسانه ای، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور، محمود واعظی وزیر ارتباطات و حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید، نیز روحانی را همراهی می کنند.

همچنین سیامک مره صدق نماینده کلیمیان و احمدرضا دستغیب نماینده شیراز هم جزو هیئت همراه رئیس جمهور هستند.

پیشتر نیز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به همراه یک هیئت سیاسی از وزارت امور خارجه به آمریکا رفته بودند.

** برنامه های سفر رئیس جمهور


هواپیمای رئیس جمهور ساعت ۱۹ به وقت آمریکا در فرودگاه" جان اف کندی" فرود می آید.

شرکت در مراسم افتتاحیه مجمع عمومی سازمان ملل، دیدار با رؤسای جمهور فرانسه و اتریش، وزیر خارجه آلمان و نخست وزیر فیجی از برنامه های رئیس جمهور در روز اول حضور وی در نیویورک خواهد بود.

مصاحبه با شبکه های تلویزیونی سی ان ان و روزنامه واشنگتن پست و مصاحبه با سی بی اس از دیگر برنامه های رئیس جمهور در جریان سفر به نیویورک است.

روحانی همچنین با رؤسای جمهور تونس و لبنان و دبیرکل سازمان همکاری های اسلامی دیدار خواهد کرد.

ملاقات با دبیرکل سازمان ملل، رئیس جمهور ترکیه و معاون نخست وزیرعراق و نخست وزیران ایتالیا و اسپانیا و دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا از دیگر برنامه های رئیس جمهور در جریان این سفر است.

حضور و سخنرانی در افتتاحیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد (نم) ، سخنرانی در اجلاس خلع سلاح هسته ای و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران و رسانه ها در روز آخر از دیگر برنامه های سفر رئیس جمهور به نیویورک است.

سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل ساعت ۲۴ سه شنبه به وقت تهران انجام می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات