وزیر امور خارجه در آستانه دیدارهای امروزش با مقامات سایر کشورها و همچنین کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نیویورک تاکید کرد: نمی توان توقع داشت که مشکلات انباشته شده با یک یا چند ملاقات حل و فصل شوند.

به گزارش افکارنیوز ، محمد جواد ظریف ساعتی پیش در صفحه فیسبوکش نوشت:

سلام دوستان خوب و گرامی،

ساعت ۶ صبح دوشنبه به وقت نیویورک است. می شود حدود ۱ و نیم بعدازظهر به وقت ایران عزیز. اینجا ساعت ها را دیرتر از ایران عقب می کشند و لذا دو سه هفته ای تفاوت ساعت نیویورک و ایران ۷ و نیم ساعت است به جای ۸ و نیم ساعت معمول.

از باب گزارش به عرضتان برسانم که دیدارهای شنبه و یکشنبه بسیار خوب بود و زمینه ساز ملاقات های مهم امروز و این هفته انشاءالله.

از حدود دو ساعت دیگر هم ملاقات های امروز شروع می شود و همانطور که قبلا هم خدمت شما عرض کردم آنقدر ملاقات ها فشرده است که حتی نمی توانم برای استقبال از ریاست محترم جمهوری به فرودگاه بروم. امیدوارم که شما و ایشان این کوتاهی را حمل بر جسارت نفرمایید.

از اینکه در کامنت ها و پیام های خصوصی تان اظهار محبت می کنید و اسباب شرمندگی بنده را فراهم می فرمایید از تک تک شما سپاسگزارم. از همه مهمتر، از اینکه برای ریاست محترم جمهور، حقیر فدوی و دیگر خدمتگزارانتان دعا می کنید از شما ممنونم.

اما در اظهار نظرهای شما و برخی مطالب رسانه ای یک محور مشترک دیدم که شاید لازم باشد نکته ای را صمیمانه به محضر همه شما تقدیم کنم.

دولت یازدهم دولت تدبیر و امید است و بنده بسیار خرسندم که مردم به تدبیر این دولت بسیار امیدوارند. اما سیاست خارجی ذاتاً حوزه متانت، صبر، درایت و اقدامات سنجیده، حساب شده و هدفمند است. نمی توان توقع داشت که مشکلات انباشته شده با یک یا چند ملاقات حل و فصل شوند.

برای رسیدن به راه حل های موفق و پایدار هر دو طرف باید آماده تعامل سازنده بر مبنای موضع برابر، احترام متقابل و منافع مشترک باشند. البته من یقین دارم که با یاری خداوند قادر متعال و عنایات و توجهات اولیایش و به دلیل برخورداری خدمتگزاران شما از پشتیبانی خردمندانه مقام معظم رهبری و حمایت حماسی شما مردم بزرگوار، کنشگران بین المللی ناگزیر از برخورد مناسب با نمایندگان شما خواهند بود. ولی باید با دقت و جدیت و با صبر و دوراندیشی و آینده نگری تأمین حقوق، توسعه، پیشرفت و رفاه شما مردم شریف را تضمین کرد.

برنامه های متعدد و متنوع و ملاقات های ریاست محترم جمهوری و بنده در این سفر، شروع این مسیر پرفراز و نشیب است. البته اطمینان دارم که این راه دشوار و زمانبر با دعا، صبر و پشتیبانی شما با موفقیت طی خواهد شد.

به گزارش ایسنا قرار است ظریف و اشتون ساعت ۱۶: ۳۰ به وقت تهران دیدار کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات