وزیر امور خارجه کشورمان و رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعت ۱۶: ۳۰ دقیقه به وقت تهران (۹ صبح به وقت نیویورک) با یکدیگر دیدار و گفت وگو می کنند.

به گزارش افکارنیوز ، یک مقام نزدیک به هیات مذاکره کننده هسته یی کشورمان در نیویورک در گفت وگو با خبرنگار انرژی هسته یی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اعلام این خبر گفت: دکتر ظریف در ملاقات امروز خود با خانم اشتون دیدگاه های دولت جدید ایران درباره نحوه ادامه مذاکرات و دستور کار آن را به وی اعلام خواهد کرد.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه ذره ای از حقوق هسته یی مردم ایران نادیده انگاشته نخواهد شد، گفت: باید چارچوب های مفهومی و رویکردهای عملیاتی جدید تعریف شود که نتیجه آنها یک بازی برد - برد باشد. بنابراین، اینکه توپ در زمین کدام طرف است، دیگر تعبیر درستی نخواهد بود.

این مقام نزدیک به هیات مذاکره کننده هسته یی کشورمان در نیویورک تصریح کرد: این بازی جدیدی است که قواعد جدید مربوط به خود را خواهد داشت و هدف آن رسیدن به یک نقطه مشترک مورد توافق دو طرف است.

وی گفت: به دنبال انتخابات ریاست جمهوری در ایران و دیگر تحولات مهم منطقه ای و بین المللی، فضای مذاکراتی بین ایران و ۱+۵ نسبت به گذشته به طور کامل دگرگون شده است.

این مقام نزدیک به هیات مذاکره کننده هسته یی کشورمان در نیویورک تاکید کرد: بر اساس این دگرگونی، مذاکره هسته یی نه در شکل و نه در محتوا نمی تواند در مسیر گذشته خود حرکت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات