یک مقام نزدیک به هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان در نیویورک گفت: به دنبال انتخابات ریاست جمهوری در ایران و دیگر تحولات مهم منطقه ای و بین المللی، فضای مذاکراتی بین ایران و ۱+۵ نسبت به گذشته به طور کامل دگرگون شده است.

به گزارش افکارنیوز ، این مقام نزدیک به هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان در نیویورک اظهار داشت: بر اساس این دگرگونی، مذاکره هسته ای نه در شکل و نه در محتوا نمی تواند در مسیر گذشته خود حرکت کند.

وی با اشاره با انتقال پرونده هسته ای به وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: دکتر ظریف در ملاقات امروز خود با خانم اشتون که ۹ صبح به وقت نیویورک و ۱۶: ۳۰ به وقت تهران انجام می شود، دیدگاه های دولت جدید ایران درباره نحوه ادامه مذاکرات و دستور کار آن را به وی اعلام خواهد کرد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ذره ای از حقوق هسته ای مردم ایران نادیده انگاشته نخواهد شد گفت: باید چارچوب های مفهومی و رویکردهای عملیاتی جدید تعریف شود که نتیجه آنها یک بازی برد - برد باشد. بنابراین، اینکه توپ در زمین کدام طرف است، دیگر تعبیر درستی نخواهد بود.

این مقام نزدیک به هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان در پایان تصریح کرد: این بازی جدیدی است که قواعد جدید مربوط به خود خواهد داشت و هدف آن رسیدن به یک نقطه مشترک مورد توافق دو طرف است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات