دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ثروت ملی در مناطق مختلف کشور به نحو مناسبی توزیع نشده است.

به گزارش افکارنیوز ، محسن رضایی عصر امروز در جمع مردم اردل با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دوران دفاع مقدس از دوران های طلایی ایران به شمار می‎رود چرا که از این دوران دستاوردهای ارزشمندی نصیب مردم شد.

وی با اشاره به خاطره ای از عملیات فتح المبین، افزود: دوران دفاع مقدس ناگفته های بسیاری دارد که هرچه از این دوران گفته شود باز هم نمی‎توان همه زوایای آن را تبیین کرد.

رضایی در ادامه با اشاره به وضعیت شهرستان اردل، گفت: این شهرستان از محرومیت عمیقی رنج می‎برد و ضروری است تا مسئولان کشور به وضعیت این شهرستان بیش از گذشته رسیدگی کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه توزیع ثروت ملی نامناسب است، تصریح کرد: در حالی که ۵۰ درصد بودجه کشور به تهران اختصاص داده می شود و ۲۰ درصد آن به کلان شهرها، تنها ۳۰ درصد بودجه به سایر استان ها تعلق می گیرد که همین امر سبب می‎شود تا مناطقی مانند شهرستان اردل با محرومیت شدیدی روبرو شوند.

رضایی با بیان اینکه شهرستان اردل دارای استعدادها و ظرفیت های بالایی است، اظهار کرد: این در حالی است که این شهرستان نه تنها از اعتبارات ملی به خوبی برخوردار نشده بلکه ظرفیت های این شهرستان نیز شکوفا نشده است.

وی بر ضرورت اعتماد به جوانان کشور تاکید کرد و گفت: جوانی که بیکار باشد کرامت خود را از دست می‎دهد بر همین اساس ضروری است تا برای جوانان ایجاد شغل شود تا از این پتانسیل به خوبی بهره گیری شود.

رضایی بر ضرورت اتکا به نیروهای داخلی تاکید کرد و گفت: اگر تحریم های خارجی برطرف شود اما نتوانیم خود را در داخل خودکفا کنیم، مشکلات اقتصادی کشور برطرف نمی‎شود.

به گزارش فارس محسن رضایی پس از سخنرانی در جمع مردم اردل با حضور در منازل خانواده شهدا این شهرستان با آن ها دیدار کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات