در دیدار نمایندگان ادوار اهل سنت مجلس؛

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود افراد صالح، بااستعداد، وطن دوست و متدیّن در پیروان ادیان و مذاهب مختلف ایران را امتیازی برای انتخاب مدیران در سطوح مختلف نظام دانست و گفت: نهادینه کردن وحدت در جامعه ایران که از تعدد قومیت ها و مذاهب برخوردار است، اقداماتی فراتر از حرف و شعار می خواهد.

به گزارش افکارنیوز ، آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار نمایندگان ادوار اهل سنت مجلس شورای اسلامی از استان های آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه و گلستان، با تقدیر از حضور اهل سنت در همه مراحل انقلاب اسلامی، مخصوصاً در دفاع مقدس و سکونت آنها در مناطق مرزی کشور، گفت: مرزنشینان، با توجه به ارتباطاتی که با اهل سنت کشورهای همسایه دارند، می توانند سفیران دوستی و منادیان تعامل اسلامی مردم ایران با فِرَق مذهبی باشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ارائه آماری از جمعیت مسلمانان در جهان و مقایسه آماری جمعیت شیعیان و اهل سنت در ایران و دیگر کشورها، اظهارداشت: وحدت، بهترین دفاع در مقابل زیاده خواهی های دشمنان است که از همدلی شیعه و سنّی می ترسند.

وی با اشاره به مذاکراتش با آیت الله سیستانی در عراق و با توجه به توصیه های فقهی آیت الله العظمی بروجردی در زمان حیاتشان، به بیان گوشه هایی از زندگی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضرت علی (ع) پرداخت که همیشه بر وحدت مسلمانان به عنوان سفارش قرآنی تأکید می کردند.

هاشمی رفسنجانی حضور در نماز جمعه زمان خلفا، حضور در جلسات مشاوره ای برای اداره بهتر جامعه، نیابت از خلفا برای اداره مدینه در زمان سفرها و همراه کردن فرزندان خویش با سپاهیان اسلام را از نمونه های رفتاری امام علی (ع) برای تأکید بر وحدت مسلمانان دانست و گفت: تبعیض مذهبی هیچ نفعی برای اسلام و مسلمانان ندارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز نگرانی از رشد گروه های متعصب و تندروی مذهبی در کشورهای اسلامی، به ویژه در پاکستان، عراق، افغانستان، سوریه، مصر، یمن و عربستان، به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با نمایندگان مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: گروه های افراطی که احتمالاً به قصد قربت و برای رضایت خداوند، کارهای غیرعقلی و غیرانسانی در ابعاد داخلی و خارجی انجام می دهند، در واقع به حقانیت اسلام ضربه می زنند.

وی وجود افراد صالح، بااستعداد، وطن دوست و متدیّن در پیروان ادیان و مذاهب مختلف ایران را امتیازی برای انتخاب مدیران در سطوح مختلف نظام دانست و یادآور شد: نهادینه کردن وحدت در جامعه ایران که از تعدد قومیت ها و مذاهب برخوردار است، اقداماتی فراتر از حرف و شعار می خواهد.

هاشمی رفسنجانی نجابت، صبر و روحیه ملی و دینی اهل سنت ایران را ستود و افزود: وقتی برنامه های اداره کشور براساس سیاست های کلی و در چارچوب قوانین مصوب باشد، هر مدیری با هر عقیده مذهبی و گرایش سیاسی در صورت مراعات اصول مصالح ملی و یکپارچگی امت اسلامی می تواند موفق باشد و گزینش مدیران با معیار اقلیت و اکثریت بی معناست.

وی در پاسخ به مطالبات حاضران در خصوص بکارگیری بیشتر مدیران از اقوام و مذاهب در کشور گفت: یادآوری بجایی است تا روحیه امیدواری در جامعه تقویت شود و اصولاً یکی از وظایف دلسوزان نظام و دوستداران دولت، تذکرات مفید برای بهتر شدن امور است.

در آغاز این دیدار هر یک از حاضران، ضمن ارائه گزارشی از اوضاع حوزه های انتخابیه خویش در مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، به بیان انتظارات اهل سنت از نظام اسلامی و دولت پرداختند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات