رییس جمهور در جلسه امروز هیئت دولت تصریح کرد: تمرکز و اولویت اصلی در این گفت وگو بر حل مساله هسته ای ایران و حفظ حقوق هسته ای کشورمان بود و تسریع در رفع موانع موجود، مورد تفاهم طرفین قرار گرفت.

هیات وزیران عصر امروز (یکشنبه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور تشکیل جلسه داد.

رییس جمهور در ابتدای این جلسه، ضمن تشریح برنامه ها و اهداف مورد نظر سفر خود به نیویورک به منظور شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در چارچوب سیاست های مقام معظم رهبری، مجری خواست مردم است و بر تعهداتش نسبت به مردم و تحول در مناسبات خارجی که یک خواست و مطالبه ملی است، پایبند است و در این سفر با حفظ مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، پرهیز از تندروی ها و با رعایت اخلاق و ادب در مناسبات، همین اهداف را تعقیب می کرد.

روحانی افزود: دولت خود را مدافع منافع عمومی می داند و برای تحقق مصالح ملی تلاش خواهد کرد.

رییس جمهور با تقدیر از مردم شریف ایران، تصریح کرد: انتخابات ایران نگاه دنیا را به خود تغییر داده و فضای بسیار خوبی برای شنیدن پیام های برحق جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است و برنامه هایی که در این سفر دنبال شد، فرصتی برای تبیین این مواضع بود.

روحانی در خصوص گفت وگوی تلفنی خود با رییس جمهور آمریکا اظهار داشت: تمرکز و اولویت اصلی در این گفت وگو بر حل مساله هسته ای ایران و حفظ حقوق هسته ای کشورمان بود و تسریع در رفع موانع موجود، مورد تفاهم طرفین قرار گرفت.

هیات وزیران پس از استماع سخنان رییس جمهور، ضمن حمایت کامل از برنامه های این سفر و ارزنده دانستن دستاوردهای آن، از تدبیر دکتر روحانی در بهبود مناسبات بین المللی و تبیین سنجیده و توام با عزت، حکمت و مصلحت در راستای مواضع اصولی کشور قدردانی نمود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات