سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه محور اساسی جلسه امروز دولت و مجلس، سفر رییس جمهور به نیویورک است، گفت: اگر فرصتی باشد، پیرامون موضوعات دیگر مانند ارز هم بحث و بررسی خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز سه شنبه پارلمان، در جمع خبرنگاران به جلسه روز گذشته هیئت رئیسه مجلس با مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: در آن جلسه درباره مسائل مختلف بحث و بررسی صورت گرفت و مقرر شد جلسات دوره ای با فاصله دو تا سه ماهه بین دولت و مجلس تشکیل شود که یک بار دولت و بار دیگر مجلس میزبان جلسه باشد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، بحث و بررسی پیرامون مسائل کلی و موضوعات روز کشور را از جمله مباحث مطرح در جلسات دولت و مجلس دانست و تصریح کرد: این جلسات باعث می شود تا نمایندگان کمتر از وزرا سؤال کنند و اگر مسائلی هم هست دولت در جریان آن قرا بگیرد چرا که نمایندگان با مشکلات حوزه های انتخابیه بیشتر در جریان هستند.

مصری با اشاره به اینکه در جلسه روز گذشته مقرر شد جلسات تخصصی مشترکی هم بین دولت و مجلس برگزار شود، خاطرنشان کرد: چون این جلسات ماهیت تخصصی دارد افراد متخصص دولت و مجلس با یکدیگر دیدار کنند و اگر به جمع بندی رسیدند گزارش آن در صحن مجلس قرائت شود.

وی اضافه کرد: در جلسه روز گذشته با معاون پارلمانی رئیس جمهور قرار شد در موضوعات خاص از مسئولان دولت نیز دعوت شود تا در جلسه غیرعلنی و غیررسمی نسبت به ابهام به وجود آمده توضیح دهند.

وی به جلسه غیرعلنی صبح امروز خانه ملت با عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما اشاره کرد و در بیان جزئیاتی از آن جلسه گفت: در جلسه غیرعلنی امروز گزارش مطلوب و دسته بندی شده ای از سوی آقای ضرغامی ارائه شد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: آقای ضرغامی درباره شبکه های تلویزیونی، رادیویی، برون مرزی و همچنین میزان مخاطب آنها و درخواست هایی از سراسر جهان برای تماشای شبکه های فارسی زبان توضیحاتی ارائه کردند.

مصری همچنین اعلام کرد: رئیس سازمان صدا و سیما درباره عملکرد شبکه های فارسی زبان خارج از کشور که مرکز آنها سازمان سیا است، گزارشی ارائه کرد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به نشست مشترک امروز دولت و مجلس گفت: درباره تعداد نمایندگان که قرار است امشب صحبت کنند و همچنین موضوع سخنان آنها عصر امروز تصمیم گیری می شود.

وی افزود: محور اساسی نشست امروز، سفر به نیویورک است که آقای روحانی و یا آقای ظریف در صورت حضور در جلسه پیرامون آن گزارش می دهند، البته اگر فرصت باشد درباره موضوعات دیگر هم بحث خواهد شد.

مصری همچنین گفت: ممکن است بحث ارز هم مطرح شود البته اگر فرصت باشد لایحه بودجه یا لایحه ترمیم بودجه نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما بعید است فرصت برای مباحث دیگر وجود داشته باشد.

نماینده مردم کرمانشاه درباره زمان معرفی سه وزیر باقیمانده هم گفت: طبق قانون سه ماه فرصت برای فعالیت سرپرست ها وجود دارد و دولت در این زمینه مختار است و به همین دلیل نیاز به طرح همین موضوع در جلسه مشترک نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات