میکائیل بارون فون اونگرن، سفیر جدید آلمان در تهران صبح امروز (دوشنبه) با حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار و استوار نامه خود را تقدیم وی کرد.

  رییس جمهور در این دیدار ضمن تبریک انتخاب مجدد خانم « مرکل» به صدر اعظمی آلمان، به اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران با آلمان اشاره و اظهار امیدواری کرد که در آینده شاهد تعمیق هر چه بیشتر روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی فی ما بین باشیم.

روحانی اضافه کرد: امیدواریم که روابط ایران با اتحادیه اروپا نیز در آینده نزدیک رو به جلو حرکت کند.

رییس جمهور با اشاره به نقش سازنده آلمان در موضوع هسته ای ایران اظهار امیدواری کرد در اجلاس آینده ژنو نیز این کشور نقش مثبت و سازنده ای در خصوص حل و فصل مساله هسته ای ایران ایفا کند.

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران مخالف سلاح کشتار جمعی است و خود قربانی اینگونه سلاح ها می باشد، تصریح کرد: ایران به لحاظ دینی و مذهبی استفاده از سلاح کشتار جمعی را غیراخلاقی و غیرمنطقی می داند.

وی افزود: بی تردید فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران صلح آمیز بوده و می خواهد از حقوق هسته ای خود در چارچوب مقررات بین المللی و بدون هیچگونه تبعیض برخوردار باشد.

سفیر جدید آلمان نیز در این دیدار با بیان اینکه روابط آلمان با ایران همواره خوب و رو به رشد بوده است، گفت: روابط اقتصادی آلمان با جمهوری اسلامی ایران از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به نشست آینده ژنو در خصوص موضوع هسته ای ایران اظهار امیدواری کرد که در این نشست به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست یابیم.

میکائیل بارون فون اونگرن با اشاره به سخنرانی های اخیر دکتر روحانی گفت: رسانه ها و افکار عمومی آلمان در این زمینه بسیار علاقه مندند که با رییس جمهوری اسلامی ایران گفت و گو و مصاحبه اختصاصی داشته باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات