معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه مجلس میزبان بعدی جلسه مشترک دولت و مجلس است، گفت: برخی پیشنهاد داده اند که این جلسات مشترک در هر فصل برگزار شود و ما در هر فصل یک نشست داشته باشیم.

به گزارش افکارنیوز، حجت اسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور ظهر امروز در حاشیه نشست علنی نمایندگان مجلس با حضور در جمع خبرنگاران به برخی از سئوالات آنها پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد نظر دولت در زمینه حذف پرداخت یارانه نقدی به سه دهک بالا گفت: درباره سوالات مالی و بودجه ای، سخنگوی دولت باید پاسخ دهد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سوال دیگری درباره سوال چند تن از نمایندگان از وزیر کشور و بحث استیضاح وزیر نیرو تاکید کرد: این موضوعات تنها سخنانی است که گفته می شود.

انصاری در پاسخ به سوال دیگری در زمینه نگاه مجلس نسبت به ۳ وزیر باقیمانده و سرپرستان این وزارتخانه ها، گفت: من فکر می کنم وضعیت این ۳ سرپرست به طور نسبی از آغاز تاکنون رو به بهبود بوده و علت آن هم حضور این سرپرستان در مجلس و ملاقاتشان با نمایندگان مجلس و همچنین حضور در کمیسیون های تخصصی مجلس بوده است. همچنین فعالیت هایی که معاونان پارلمانی این وزارتخانه ها در این زمینه داشتند نیز موثر بوده است، لذا امیدوارم که اگر سئوال یا شبهه ای در ذهن نمایندگان مجلس بوده، در همین نشست ها و ملاقات ها برطرف شود و زمینه رای مطلوب هر ۳ وزیر پیشنهادی انشاءالله فراهم شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری در زمینه واکنش دولت نسبت به رای نیاوردن سه وزیر پیشنهادی گفت: ما تفعل به خیر می زنیم و انشاءالله این ۳ وزیر باقیمانده نیز رای می آورند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا نظر دولت معرفی سرپرستان وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم و ورزش و جوانان به عنوان وزرای پیشنهادی هستند یا خیر، گفت: وقتی فردی به عنوان یک سرپرست منصوب می شود به این مفهوم است که آن فرد نزدیک ترین فرد به آن وزارتخانه است. البته نهایتا معرفی رسمی سه وزیر باقیمانده به مجلس پس از تعطیلات پارلمان صورت خواهد گرفت و تصمیم نهایی دولت برای معرفی رسمی در آن زمان انجام می شود.

انصاری بر همین اساس تاکید کرد: ما فکر می کنیم وضعیت فعلی هر سه سرپرست در مجلس مطلوب است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه به نظر می رسد نظر نمایندگان نسبت به توفیقی سرپرست وزارت علوم چیزی غیر از این است و نمایندگان نظر منفی دارند، گفت: توفیقی در مجلس حاضر شده و با نمایندگان نیز ملاقاتی داشته و سئوالات و ابهاماتی که نمایندگان مجلس داشته اند، پاسخ داده است؛ در این جلسات که توفیقی با نمایندگان، فراکسیون ها و کمیسیون ها داشت، بخشی از ابهامات برطرف شده است البته این جلسات ادامه خواهد داشت و ما هم تلاش می کنیم که اگر ابهامی در ذهن نمایندگان است، این ابهام برطرف شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص نشست بعدی دولت و مجلس خاطر نشان کرد: البته نخستین نشست مشترک دولت و مجلس به تازگی برگزار شده است و برنامه دولت و مجلس بر اساس اراده جدی این دو قوه برای تعامل سازنده، بر این است که این نشست ها به صورت دوره ای برگزار شود که دولت نخستین نشست را در هفته گذشته برگزار کرد و نشست بسیار خوبی بود و من همین جا از حضور بسیار خوب و صمیمی نمایندگان و هیئت رئیسه مجلس و همچنین سخنان بسیار خوب علی لاریجانی تشکر و قدردانی می کنم.

انصاری افزود: اینگونه نیست که زمان دقیق جلسه بعدی از همین حالا مشخص باشد ولی نشست نوبت بعد را مجلس باید برگزار کند و از دولت دعوت به عمل آورد. البته برخی دوستان پیشنهاداتی داشتند که این جلسات مشترک در هر فصل برگزار شود و ما در هر فصل یک نشست داشته باشیم. اما این ها قطعی نیست ولی سعی می کنیم که این نشست ها تکرار شود چرا که نشست های مفیدی خواهند بود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبن بر اینکه آیا پیش از بررسی لایحه اصلاح بودجه سال جاری، نشست مشترکی خواهید داشت، گفت: این احتمال وجود دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص سفر علی لاریجانی به ژنو و اینکه آیا این سفر ادامه مذاکرات نیویورک بوده است، گفت: من در این زمینه اطلاعی ندارم و این موضوع باید از دفتر رئیس مجلس پرسیده شود.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تغییر دولت و انتخابات ۲۴ خرداد فضای جهانی را به نفع ایران بسیار تغییر داد به خصوص مسافرت آقای روحانی به نیویورک و سخنان وی در سازمان ملل فضای رسانه ای و دیپلماتیک جهان را به طور کلی به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر داد و امیدوارم که این فضای مثبت در عرصه اقتصادی کشور هم تاثیرات عمیق و مثبت خود را بگذارد که تا به حال هم گذاشته و همین اقبال برخی شرکت های جهانی برای سرمایه گذاری در ایران و کاهش برخی تحریم های خودخواسته برخی کشورها که محدود و کمتر شده است، از آثار همین تاثیرات مثبت است.

وی در پایان تاکید کرد: اعتقاد ما این است که فضای امیدی در بازار کسب و کار شکل گرفته که این فضای امید و اعتماد امیدواریم با اقدامات عملی و مشترک دولت و مجلس در تسهیل امور و توجه بیشتر به سرمایه گذاری و تولید بهبود پیدا کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات