رئیس مجلس با بیان اینکه ایران با هرگونه افراطی گری در منطقه مخالف است، گفت: افراطی گری مشکل اصلی منطقه است که می طلبد کشورها نگاه ویژه ای به حل آن داشته باشند.

به گزارش افکارنیوز، علی لاریجانی در حاشیه یکصد و بیست و نهمین اجلاس بین المجالس ژنو در دیدار با رئیس مجلس عمان با تاکید بر روابط خوب دو کشور، عمان را دوستی صمیمی برای ایران معرفی کرد و گفت: سفر اخیر سلطان عمان به ایران بسیار مثبت بود.

نماینده مردم قم در مجلس نهم با بیان اینکه فصل جدیدی در روابط بین دو کشور ایران و عمان برقرار شده، خطاب به رئیس مجلس عمان ادامه داد: ما و شما به عنوان مسئولان پارلمان های دو کشور باید روابط پارلمانی دو کشور را روزبه روز گسترش دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با حکیمانه خواندن مواضع عمان در مسائل حساس تصریح کرد: در سفر اخیر سلطان عمان به ایران صحبت های خوبی انجام شد که اگر عملیاتی شود، بسیار موثر بوده و سطح روابط تجاری را بالا می برد.

وی مشکل افراطی گری را دغدغه اصلی منطقه خاورمیانه خواند و تاکید کرد: این موضوع حالت صعودی پیدا کرده به طوری که در افغانستان، عراق و سوریه شاهد گسترش آن هستیم.

لاریجانی با بیان اینکه ایران با هرگونه افراطی گری مخالف است، بر توسعه روابط پارلمانی دو کشور ایران و عمان تاکید کرد.

رئیس مجلس عمان: درک اشتباه از موضوعات عامل بروز افراطی گری است

در ادامه این دیدار رئیس مجلس عمان خطاب به دکتر لاریجانی گفت: همواره اینطور بوده که درک اشتباه از موضوعات منجر به افراطی گری شده که نمونه آن را می توان در حادثه ۱۱ سپتامبر مشاهده کرد.

وی با انتقاد از جنگ عراق گفت: این جنگ که به سرکردگی آمریکا در عراق صورت گرفت ۱۰ سال به طور انجامیده و حتی یک روز صلح در آنجا مشاهده نشده بلکه درگیری ها روزبه روز بیشتر شده است.

رئیس مجلس عمان با بیان اینکه متاسفانه برخی رسانه ها با تبلیغات منفی به ناامنی در منطقه دامن می زنند، گفت: اگر کسی ذره ای از انسانیت به مشامش رسیده باشد، لحظه ای خونریزی ها را تحمل نمی کند.

وی درگیری ها در منطقه را به نفع رژیم صهیونیستی خواند و گفت: باید برای حل مشکلات منطقه از نظر عقلای قم و بزرگان بهره بگیریم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات