تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزرای کابینه قرائت شد.

به گزارش افکارنیوز، ۵ تن از نمایندگان مجلس تذکرات شفاهی به مسئولان اجرایی کشور را در صحن علنی مطرح کردند.

محمدابراهیم محبی نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در تذکر شفاهی اظهار داشت: تذکر من به وزرای جهاد و صنعت و معاون رئیس جمهور به دلیل قیمت بسیار نازل محصولات کشاورزی است.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه قیمت محصولاتی مانند گندم، نخود و آفتابگردان بسیار پائین است، پول کشاورزان نیز با تاخیر پرداخت می شود.

نماینده مردم سنقر در مجلس افزود: از سوی دیگر، آب شرب شهرستان سنقر با مشکل مواجه و اعتبار کافی برای تصفیه خانه شهر با جمعیت ۵۰ هزار نفر وجود ندارد لذا از وزیر نیرو می خواهم که به این موضوع رسیدگی کند.

سیدسعید حیدری طیب نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به اینکه کرمانشاه در قالب سند آمایش سرزمینی به عنوان قطب کشاورزی معرفی شده و بخش عمده ای از نیروهای مهندسی کشاورزی باید در این استان جذب شوند اما اکنون تعداد انگشت شماری جذب شدند.

وی با بیان اینکه کشاورزی هم اکنون به عنوان خط مقدم اقتصاد مقاومتی تعریف شده است، افزود: هر چند هزینه های کاشت، داشت و برداشت افزایش یافته اما در اثر سیاست های دولت قیمت محصولات کشاورزی تغییر نیافته و حتی نصف قیمت بازار جهانی است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به وضعیت ایثارگران گفت: دولت مکلف است حقوق رزمندگان دفاع مقدس را که در بودجه سال جاری مصوب شده را پرداخت کند اما تاکنون در این زمینه هیچ اقدامی صورت نگرفته است. همچنین در خصوص مسکن جانبازان زیر ۲۵ درصد مصوبه خوبی داشتیم اما در این مورد اقدامی صورت نگرفته و دولت هیچ امتیازی برای رزمندگان زیر ۱۲ ماه سابقه رزمندگی در نظر نگرفته است.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در تذکر شفاهی اظهار داشت: اولین تذکر من به وزیر راه است. معاون وزیر راه برای بازدید از پروژه های مسکن مهر به شاهین شهر و میمه آمد و قول هایی را به مردم داد اما هنوز خبری از عمل به این قول ها دیده نشده است.

وی ادامه داد: تاکنون یک میلیون و یکصد هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور نیمه کاره رها شده و نیاز است که سقف وام از ۲۵ میلیون به ۳۰ میلیون افزایش پیدا کند تا مشکلات حل شود.

صلاحی نماینده مردم تفرش در مجلس نیز در تذکری شفاهی به وزیر کشور گفت: تذکر من به وزیر کشور در خصوص کمک به سازمان همیاری شهرداری ها به شهرستان های فراهان، آشتیان و تفرش و تجدید نظر در مورد پارامترهای در نظر گرفته شده، است. همچنین در خصوص لزوم توجه به افزایش اعتبارات نیروی انتظامی و معیشت آنها تذکر دارم.

وی در تذکری به رئیس جمهور یادآور شد: به رئیس جمهور در خصوص برگزاری آزمون استخدامی جهت تصدی پست های بلاتصدی با اولویت افراد بومی تذکر می دهم.

در پایان احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس در تذکر شفاهی به وزیر راه اظهار داشت: من در خصوص جذب فاینانس قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان تذکر می دهم؛ حادثه اخیر اتوبان قم به دلیل حجم بالای تردد در این جاده صورت گرفت که درخواست می کنم وزیر راه این مصوبه مجلس را پیگیری کند.

وی از وزیر تعاون نیز درخواست کرد تا مشکل تعاونی های مسکن مهر را حل کند.

نماینده مردم قم در پایان با اشاره به مشکلات ۶۰ روستای قم خاطرنشان کرد: مشکل اساسی ۶۰ روستای قم نداشتن آب شرب است که امیدواریم با پیگیری وزیر نیرو این موضوع حل شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات