یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا در حال حاضر فقط در مذاکره و مواجه با جمهوری اسلامی چهره واقعی خود را پنهان می کند اما این بازی ها دوام نمی آورد.

به گزارش افکارنیوز، محمدحسین قدیری ابیانه کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به خصومت ۶۰ ساله آمریکا با ملت ایران، گفت: آمریکا همواره در کنار اقدامات سختی که علیه ملت ایران انجام داده، همواره از لحن نرم هم استفاده کرده است.

وی ادامه داد: آمریکایی ها همواره در سال های اخیر و به خصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی با حمایت از صدام، تقویت گروهک تروریستی منافقین، تشدید تحریم ها، صدور قطعنامه علیه ایران، خصومت هایشان را نسبت به نظام اسلامی و ملت ایران نشان داده اند و اینها دلایل روشن و قاطعی برای بی اعتمادی ملت و نظام ایران به آمریکاست.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: علاوه بر خصومت هایی که همواره آمریکا علیه ملت ایران داشته، آنها طوری وانمود می کنند که سرمنشأ و دلیل اصلی تمامی این تحریم ها و دشمنی ها، جمهوری اسلامی است و در افکار عمومی داخل و خارج از کشور این طور عنوان کرده اند که ایرانی ها با ما دشمنی دارند.

قدیری ابیانه در ادامه اظهار داشت: آنها علاوه بر فریب افکار عمومی جهان، برخی ها در داخل کشور را هم فریب داده اند، به طوری که عده ای در داخل فریب این حرف ها را خورده و متصورند که دشمنی آمریکا با ما به دلیل طرح موضوع هولوکاست توسط رئیس جمهور سابق و یا شعار مرگ بر آمریکاست، در صورتی که این طور نیست و دشمنی و خصومت آمریکا با جمهوری اسلامی به دلیل ماهیت انقلاب اسلامی که همان استکبار ستیزی و حمایت از مظلومان عالم است.

وی افزود: عده ای در داخل کشور آگاهانه و یا ناآگاهانه و به کمک شبکه های رسانه ای بیگانه به این دلایل واهی، به دشمنی با آمریکا دامن زدند؛ آنها تصور می کنند که اگر رابطه ایران به آمریکا به باز شدن سفارت این کشور بینجامد، تحریم ها برداشته می شود و حتی در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری، برخی برای جلب آرای این قشر از جامعه، تعامل و لبخند به آمریکا و دفع خصومت و تنش زدایی را نیز شعار دادند.

سفیر اسبق ایران در ایتالیا تاکید کرد: در انتخابات ریاست جمهوری برخی از کاندیداها تصور می کردند که با یک لبخند به آمریکا می توانند چند میلیارد دلار برای کشور منافع کسب کنند لذا شعار تعامل و بده و بستان با آمریکا را هم سر دادند، در صورتی که به هیچ وجه این گونه نیست و دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی فراتر از این موضوعات است.

قدیری ابیانه ادامه داد: برخی در داخل کشور اینگونه تصور می کنند که تمامی مشکلات اقتصادی نشأت گرفته از تحریم هاست در صورتی که براساس تحقیقات انجام شده تنها ۲۰ درصد و یا حتی کمتر، نقش داشته و ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی به دلیل خودتحریمی و عدم توجه به تولیدات داخلی است لذا این موضوع، ارتباطی به تحریم ها ندارد.

وی با بیان اینکه این تصور که با لبخند ملایم و برقراری ارتباط با آمریکا تمامی مشکلات در داخل کشور حل و فصل می شود، باطل است، گفت: چنین تصوری به کشور و نظام ضربه وارد کرده و باعث می شود که تبلیغات گسترده دشمن برای فریب بخشی از افکار عمومی اثرگذار بوده و ضمن منحرف کردن آنها انسجام داخلی را نیز خدشه دار کند.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: بنده معتقدم که در این مقطع زمانی که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان نرمش قهرمانانه نام برده اند، ما باید بدانیم که آمریکا برای ما نه تنها یک رقیب است بلکه دشمن نیز محسوب می شود و هیئت دیپلماسی کشور هم باید به این موضوع توجه جدی داشته باشد.

قدیری ابیانه افزود: آمریکا در حال حاضر فقط در مذاکره و مواجه با جمهوری اسلامی چهره واقعی خود را پنهان می کند اما این بازی ها دوام نمی آورد. آنها در مذاکره با آقای ظریف نیز از به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ایران حرفی نزدند.

وی در همین زمینه گفت: آمریکایی ها همواره در این مدت فقط لحن نسبتا ملایمی از خود مقابل جمهوری اسلامی نشان داده اند در صورتی که پس از روی کار آمدن دولت یازدهم نیز نه تنها تحریم ها کمتر نشده، بلکه مجدداً تأکید کرده اند که" گزینه نظامی" علیه ایران روی میز است و تحریم ها را نیز تشدید کرده اند؛ اینها دلیل روشنی برای برقرار نکردن ارتباط و عدم اعتماد جمهوری اسلامی به دولت آمریکاست.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب در بهمن ۵۷ سفارت آمریکا تا ۱۳ آبان ۵۸ در کشور ما دایر بود و آنها دیپلمات های بیشتری نسبت به سایر کشورها در آن زمان در کشور ما داشتند اما پس از رسوایی آنها در ۱۳ آبان ۵۸، همگان متوجه شدند که آمریکایی ها از هرگونه ابزاری برای جاسوسی و دشمنی و حتی طرح توطئه علیه جمهوری اسلامی استفاده می کردند.

قدیری ابیانه افزود: آمریکا در حال حاضر تضعیف شده و همواره به دنبال تثبیت قدرت خود به عنوان یک ابرقدرت در جهان است اما مانع اصلی این هدف آمریکا، جمهوری اسلامی ایران است لذا آنها قصد دارند که از هر راه ممکن به منابع نفتی کشورهای اسلامی و به خصوص ایران دست یابند بنابراین هیچ گاه این کشور در صورت برقراری هرگونه ارتباط با ایران، از منافع ملی خود عدول نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: نتیجه نهایی لحن دیپلماتیک ایران با آمریکا این است که ماهیت اصلی آمریکا برای آن دسته از افراد جامعه که تصور می کنند تمامی مشکلات کشور از طریق برداشتن تحریم ها برطرف می شود، روشن می شود و همگان متوجه می شوند که آمریکا همواره با جمهوری اسلامی دشمنی دیرینه دارد و با این گونه مسائل این دشمنی ها برطرف نمی شود.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این فرصت برای آمریکا ایجاد شده که حسن نیت خود را ثابت کند اما بنده مطمئنم که آمریکا هیچ حسن نیتی نسبت به جمهوری اسلامی ایران ندارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات