وزیر کشور با تاکید بر اینکه استاندار جدید فارس باید خود را از سفارشات و القائات جدا کرده و تنها به خدمت بیاندیشد، گفت: دولت یازدهم به جای سیاسی کاری مدیریت سیاسی می کند.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه استانداران پیشین و جدید فارس که در شورای اداری این استان برگزار شد اظهار داشت: استاندار جدید فارس این سمت را مدیون هیچ کس نیست بلکه تنها خداوند متعال بوده که به وی توفیقی برای خدمت رسانی عطا کرده است.

وی افزود: پیشنهادات قابل بررسی است اما سفارش و القا قابل قبول نیست و استاندار باید تنها در مقابل وظایف خود پاسخگو باشد.

استاندار بومی شش ماه جلو است

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بزرگ ترین ویژگی استاندار جدید فارس این است که اهل این استان بوده و به سبب اینکه فارس را می شناسد شش ماه جلو است.

وی ادامه داد: تلاش کردیم با ایجاد اجماع نسبی در بین متولیان کار استاندار این استان را انتخاب کنیم که اگر این اجماع در ابتدای کار وجود داشته باشد ادامه راه را ساده می کند.

رحمانی تصریح کرد: دولت با گفتمان جدیدی که منبعث از رای مردم است تغییرات مدیریتی را اعمال می کند و در فهرست های مشترک که از منابع متفاوت گرفتیم نام احمدی مشترک بود.

وزیر کشور ابراز داشت: من در فضای پیش از صادق عابدین به عنوان رئیس دیوان محاسبات در فارس حضور پیدا کرده بودم و بسیاری از مسئولان از وضع نامساعد به ما شکایت می کردند.

وی خاطرنشان کرد: همین که صادق عابدین توانست آن فضا را مدیریت کند ارزشمند است.

مدیران با مشی اعتدالی را نگه می داریم

وزیر کشور در ادامه گفت: رئیس جمهور در انتخاب مدیران خود بر یک موضوع تاکید دارد و آن اینکه تمام آنان باید از افراط به دور بوده و دارای مشی اعتدال باشند.

وی افزود: اعتدال دال بر پرهیز و عدم توجه به افراطی گری، عصبیت و به کار بردن عقل در امور است.

رحمانی خاطرنشان کرد: مدیرانی که این ویژگی را داشته باشند می توانند ادامه کار داده و بنای تغییر نداریم.

وزیر کشور در ادامه با تاکید بر اینکه نباید از ناحیه اقتصاد نقطه ضعف داشته باشیم، بیان کرد: با اتکا صرف به منابع نفتی نمی توانیم رشد مد نظر برنامه توسعه را محقق کنیم بلکه تنها با تکیه بر مردم می توان به اهداف برنامه دست یافت.

وی فارس را یک حکومت و دولت محلی توصیف کرد که می تواند با اتکا به سپرده های مردم و بر مبنای مالیات صحیح بسیاری از مسائل خود را اداره کند.

وزیر کشور ادامه داد: بسیاری از آنچه که وزیر کشور به عنوان گزارش کار ارائه داد قابل واگذاری به بخش خصوصی است.

دولت یازدهم به جای سیاسی کاری مدیریت سیاسی می کند

وزیر کشور در ادامه بیان کرد: در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی کار را به دست مردم انجام خواهیم داد.

وی با تاکید بر لزوم تقویت احزاب و گروه های سیاسی افزود: در حوزه سیاسی نیز دولت یازدهم به جای سیاسی کاری مدیریت سیاسی خواهد کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات