معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه از سلامت دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا اطمینان داریم، گفت که تلاش های دولت یمن برای آزادی نوراحمد نیکبخت در جریان است.

به گزارش افکارنیوز ، «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان درباره پیگیری های انجام شده در خصوص «نوراحمد نیکبخت» دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا با بیان اینکه از سلامت این دیپلمات ایرانی اطمینان داریم، خاطرنشان کرد: تلاش های دولت یمن برای آزادی نوراحمد نیکبخت جریان دارد.

وی گفت که کمیته ویژه ای در وزارتخانه های امور خارجه ایران و یمن این موضوع را مستمراً دنبال می کند.

«نوراحمد نیکبخت» ، وابسته اداری سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا ساعت ۱۰ صبح یکشنبه ۳۰ تیر ماه در مسیر منزل به محل سفارت توسط گروهی ناشناس ربوده شد.

در همین راستا وزارت خارجه ایران دو مرتبه کاردار یمن در تهران را به این وزارتخانه احضار و مراتب نگرانی کشورمان نسبت به سرنوشت این دیپلمات ایرانی را به وی ابلاغ کرد.

هیئت حقوقی و کنسولی از جمهوری اسلامی ایران نیز در سفری به صنعا ضمن دیدار با مقامات یمن بر مسئولیت دولت صنعا در این زمینه تأکید کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک در دیدار ابوبکر القربی همتای یمنی بر مسئولیت دولت یمن در این زمینه و آزادی هر چه سریع تر دیپلمات ایرانی تأکید کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات