عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به اظهارات اخیر نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: بنده از اظهارات آقای باهنر تعجب می کنم، اینک که بیش از دو سال از عمر مجلس نهم باقی مانده پیش داوری کردن نسبت به رای آوری نمایندگان در دور بعد باعث می شود مجلس از مسائل اصلی کشور غافل شده و به مسائل حاشیه ای بپردازد.

به گزارش افکارنیوز ، محمد دهقان عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی مبنی بر این که دو سوم نمایندگان مجلس نهم در دور بعدی رای نخواهند آورد، گفت: بنده از اظهارات آقای باهنر تعجب می کنم. معمولا سیاست مداران هر چه سنشان بالاتر می رود پخته تر عمل کرده و سعی می کنند در اظهارات همه جوانب را در نظر گرفته و در به کار بردن کلمات و جملات دقیق عمل کنند اما ظاهرا آقای باهنر با توجه به سابقه و تجربه ای که در عرصه سیاسی و پارلمانی پیدا کرده عکس این موضوع عمل می کند.

وی گفت: حتی اگر باهنر نظر کارشناسی خود را در این خصوص مطرح کرده باشد عنوان کردن این موضوع در شرایط فعلی نه تنها خاصیتی برای مجلس نداشته بلکه باعث تضعیف جایگاه قوه مقننه، دلخوری نمایندگان و خوشحالی مخالفین مجلس می شود.

نماینده مردم طرقبه و چناران خاطر نشان کرد: اظهارات اخیر نائب رئیس دوم مجلس باعث ناراحتی برخی نمایندگان شده است و انتظار می رود که آقای باهنر از مجلس و نمایندگان عذرخواهی کند.

دهقان در ادامه با اشاره به این که این گونه اظهارنظرها را از باهنر در پایان مجلس هشتم و در آستانه انتخابات نیز شاهد بودیم گفت: در آن زمان چون پایان مجلس هشتم بود نمایندگان واکنشی به وی نشان ندادند اما اکنون بیش از دو سال از عمر مجلس نهم باقی مانده و پیش داوری کردن از امروز باعث تغییر رویکرد مجلس شده و باعث می شود نمایندگان با پرداختن به مسائل اصلی، مسائل ملی و موضوعات مهم اقتصادی به مسائل حاشیه ای بپردازند.

وی گفت: باهنر باید پاسخ دهد که این اظهارات جز تضعیف مجلس چه سودی برای کشور داشته است و انتظار می رود نائب رئیس مجلس پخته تر و مسئولانه تر اظهار نظر کند.

نماینده مردم طرقبه و چناران در پایان افزود: با این که اکثر نمایندگان مجلس برای این دوره اولین بار است که حضور در پارلمان را تجربه می کنند اما عملکرد آن ها در کل مثبت بوده و اکثر نمایندگان مجلس دارای تخصص، توان لازم و سلامت نفس هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات