فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به تلاش این نیرو برای اجرای طرح جامع ثامن الائمه (ع) ، از روحانیون نیروی زمینی ارتش به عنوان یکی از بازوان توانمند اجرای این طرح یاد کرد.

به گزارش افکارنیوز ، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در سخنانی در همایش رؤسا و معاونان ادارات عقیدتی سیاسی طرح ثامن الائمه (ع) که در ستاد نیروی زمینی برگزار شد، به طرح جامع نیروی زمینی ارتش و چرایی اجرای آن اشاره کرد و گفت: ما با چهره تازه ای از تهدیدها روبرو هستیم؛ تهدیدهایی که از نظر نوع و شکل با گذشته فرق دارند.

وی اضافه کرد: ما در فضایی هستیم که کارشناسان نظامی و استراتژیست ها از آن به عنوان فضای ناهمتراز نام می برند و در چنین فضایی ما دیگر شاهد جنگ های منطقه ای نیستیم بلکه شاهد رویارویی دو کشور هستیم که یکی از فناوری های بالا استفاده می کند و کشور مقابل فناوری کمتری در اختیار دارد و به این شرایط، فضای ناهمتراز می گویند.

پوردستان در ادامه با اشاره به اینکه نیروی زمینی باید با در نظر گرفتن فضای جدید، نقاط ضعف و قوت تهدیدها را بشناسد، افزود: در همین رابطه جنگ اول و دوم خلیج فارس، جنگ افغانستان و تجربیات هشت سال دفاع مقدس مرور شد و چندین هزار ساعت کار تحقیقاتی و پژوهشی بر روی آنها انجام شد و طرحی را تدوین کرده و به ستادکل نیروهای مسلح ارسال و در نهایت شاکله اساسی طرح به نیروی زمینی ابلاغ شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه صحبتهای خود، توزیع مناسب نیروها و یگان های نیروی زمینی در تمامی مناطق کشور را یکی از محورهای اصلی طرح جدید ثامن الائمه (ع) نیروی زمینی ارتش عنوان کرد.

وی همچنین با تشکر از تمامی زحمات کارکنان خدوم نیروی زمینی ارتش در اجرایی کردن طرح عظیم ثامن الائمه (ع) خواستار کمک گرفتن از همه ظرفیت ها و استعدادها برای اجرایی کردن این طرح شد.

پوردستان با اشاره به کمک های روحانیون شاغل در ادارات عقیدتی سیاسی نیروی زمینی، از آنها به عنوان یکی از بازوان کمک کننده نیروی زمینی برای اجرای هرچه بیشتر طرح جامع یاد کرد و گفت: روحانیون خط مقدم ایجاد تدین در ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند و این تدین دقیقاً همان چیزی است که مقام معظم رهبری خواستار آن هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات