در حالی که نادر قاضی پور همواره سخنانش را با ذکر «یا حسین» به پایان می برد اما امروز گویا نزدیک بودن ماه محرم موجب شد که او سخنانش را به قرائت شعری آذری در وصف امام حسین (ع) ، به اتمام برساند.

به گزارش افکارنیوز ، جلسه علنی امروز (یکشنبه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸: ۱۲ به ریاست علی لاریجانی آغاز شد که با حاشیه هایی همراه بود:

* نشست صبح امروز مجلس علیرغم اعلام قبلی هیئت رئیسه که گفته بود از این پس جلسات علنی با حضور ۲۰۰ نماینده رسمیت می یابد با ۱۹۶ نفر حاضر در صحن آغاز شد، در حالی که کرسی ۹۳ نماینده خالی بود.

* در ابتدای نشست، رئیس مجلس در سخنانی نسبت به برخی سخنان مطرح شده از سوی منسوبان بیت حضرت امام (ره) انتقاد کرد و گفت: ممکن است در جامعه عده ای «شل دین» باشند اما «شل دینی» هنر نیست که به آن افتخار شود و آن را ترویج کنند، آن هم کسانی که از بیوت صالحه انقلاب هستند، نیاز به انقلاب رنگ ها در حجاب نداریم، به جای انقلاب رنگ، نیاز به انقلاب اراده ها و انگیزه ها در تحقق اسلام و صیانت از دین داریم.

رئیس مجلس همچنین گریزی هم به اظهارنظرهای برخی رجال سیاسی درباره شعار «مرگ بر آمریکا» و ارتباط با این کشور زد و با انتقاد از بیان برخی خاطرات درباره امام (ره) گفت: نقل خاطراتی از امام درباره آمریکا، این معنای غلط را به دیگران القاء می کند که نوعی دلدادگی و ذوق زدگی برای کار با آمریکا و غرب در نهان سیاست ورزان و جریان رسانه ای کشور مطرح است.

پس از اتمام این سخنان لاریجانی، نمایندگان مجلس ضمن حمایت از مواضع انقلابی وی، در صحن علنی پارلمان شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

* نامه رئیس جمهور در معرفی ۳ وزیر پیشنهادی نیز امروز در صحن علنی در حالی اعلام وصول شد که وکلای ملت هنگام قرائت اسامی وزرای پیشنهادی، ۲-۲ می کردند که رئیس مجلس به آنان گفت: الان وقت تظاهرات نیست، هفته آینده روز یکشنبه درباره ۳ وزیر پیشنهادی صحبت می کنیم.

* پس از اعلام وصول نامه معرفی ۳ وزیر، نمایندگان مجلس در جای جای صحن علنی به گفت وگو با یکدیگر پرداختند و نکته جالب در لیست وزرای پیشنهادی این بود که علی رغم برخی گمانه زنی ها و اظهارات مبنی بر قطعی بودن معرفی جعفر توفیقی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم به مجلس، خط قرمز روی اسم توفیقی کشیده شد و در نهایت هم رضا فرجی دانا به عنوان وزیر پیشنهادی علوم برای اخذ رأی اعتماد به مجلس معرفی شد.

توفیقی در دو ماه اخیر که سرپرستی وزارت علوم را برعهده داشت، به دلیل برخی اقدامات افراطی در وزارت علوم و نیز جابه جایی شبانه تعدادی از رؤسای دانشگاه های مطرح کشور، بارها مورد انتقاد نمایندگان مجلس قرار گرفته بود و آنها معتقد بودند که عملکرد سرپرست وزارت علوم در مدت زمان حضورش در ساختمان شهرک غرب مطلوب نبوده است.

* اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه علنی امروز پارلمان با توجه به معرفی دو وزیر آموزشی در نامه رئیس جمهور به مجلس، با سایر نمایندگان و همچنین هیئت رئیسه به گفت وگو پرداختند.

* در جلسه امروز زمانی که نادر قاضی پور نماینده ارومیه تذکر خود را قرائت کرد، در حالی که همواره سخنانش را با ذکر «یا حسین» به اتمام می رساند امروز با توجه به نزدیکی ماه محرم، شعری به زبان آذری در وصف امام حسین (ع) قرائت کرد: «یل یاتار طوفان یاتار، یاتماز حسینین پرچمی/ گردش دوران یاتار، یاتماز حسینین پرچمی» !

* جلسه علنی امروز مجلس حدود ساعت ۱۱: ۵۰ با اعلام حجت الاسلام ابوترابی فرد نائب رئیس اول پارلمان به پایان رسید، جلسه بعدی سه شنبه ۳۰ مهر تشکیل می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات