عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه روحانی با معرفی نکردن توفیقی به مجلس اقدام شایسته ای را انجام داد، گفت: انتظار از فرجی دانا این است که موضع خود را در رابطه با فتنه ۸۸ بیان کند.

به گزارش افکارنیوز ، مجتبی ثابتی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور با اشاره به رضایت جامعه دانشجویی از عدم معرفی توفیقی به مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، گفت: اینکه آقای روحانی، توفیقی را به مجلس معرفی نکرد هر دلیلی که داشته باشد، اقدام شایسته ای است که سبب خوشحالی جامعه دانشجویی شد.

وی افزود: به نظر می رسد علت معرفی نشدن توفیقی، اطلاع از وضعیت موجود مجلس و عدم رای اعتماد نمایندگان به وی بود ولی به هر حال جای تقدیر دارد و ما نیز این مسئله را به فال نیک می گیریم.

ثابتی با بیان اینکه فرجی دانا یک چهره دانشگاهی فعال در دانشگاه های طراز اول کشور بوده است، گفت: فرجی دانا فردی قابل احترام است که رزومه علمی خوبی دارد و در مسائل سیاسی کشور منفی عمل نکرده است و ما انتظار داریم که موضع خود را نسبت به فتنه ۸۸ و حوادث سال ۷۸ مشخص کند.

وی افزود: به عنوان یک دانشجوی انقلابی که ادعای دلسوزی برای نظام را دارد، انتظار داریم که این شخصیت علمی در صورتی که از مجلس رای اعتماد گرفت اقداماتی انجام دهد که دانشگاه ها از این فضای دانشجویی سیاسی به فضای سیاسی صرف تبدیل نشود.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور اظهار داشت: دانشگاه ها علاوه بر ظرفیت سازی سیاسی برای کشور باید رشد علمی نیز داشته باشند.

وی اضافه کرد: نوع نگاه فرجی دانا مانند توفیقی که نگاه سیاست زده چکشی داشت نیست و انتظار از فرجی دانا این است که نگاه معقولانه و همراه با تعامل داشته باشد تا به خواسته های دانشجویان پاسخ داده شود.

ثابتی گفت: انتظار از فرجی دانا این است که بتواند نگاه فراحزبی و گفتمانی دولت یازدهم را پیاده کند و مشی اعتدال را پیش بگیرد.

وی افزود: رویکرد توفیقی که وزارت علوم را به رُستنگاه احزاب سیاسی تبدیل کرده، اشتباه بود که این مسئله نشان از منش سیاسی توفیقی داشت ولی فرجی دانا این رویه را ندارد و مشی اعتدال را پیاده می کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات