اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، طی مطلبی در صفحه شخصی خود در فیس بوک به دیدار اخیرش با جمعی از فعالان سیاسی کردستان اشاره و تصریح کرد: " پاسداری از اعتماد مردم وظیفه همه دولتمردان است. "

به گزارش افکارنیوز ، در این یادداشت آمده است: " در دیدار با جمعی از فعالین سیاسی استان کردستان اعم از شیعه و سنی شرایط روز این استان تشریح شد. فعال شدن واحدهای صنعتی نیمه تعطیل و توسعه استان و توجه به نیروهای محلی و بومی شایسته و استفاده از آنها در مدیریت کلان استان و رفع تبعیض و رعایت حقوق شهروندی از مطالب مورد بحث در این دیدار بود.

دوستان تاکید داشتند که در این انتخابات؛ مردم کردستان دلبستگی شان را به نظام ابراز داشتند و در برخی شهرها تا ۸۴ درصد به دکتر روحانی رای دادند و حتی در برخی روستاهای اهل سنت رای ایشان صد در صد بوده است و متوسط رای دکتر روحانی در کردستان بیست درصد بیشتر از میانگین کل کشور بوده است و حضور مردم کردستان پای صندوق های رای قابل قیاس با دو دوره قبل نبوده و الان امید سرشاری در تک تک مردم کردستان ایجاد شده است.

حاضران تاکید داشتند که بیانیه آقای دکتر روحانی درباره حقوق اقوام و مذاهب و تاکید به همبستگی ملی و سخنرانی ایشان در سنندج موج ایجاد کرد و مردم کردستان دکتر روحانی را انتخاب کردند تا وضع موجود را تغییر دهند. امروز هم در خانه هر «کرد» یک نسخه از این بیانیه موجود است و مردم منتظر هستند و امید دارند که این «تغییر» را ببینند.

دوستان تاکید داشتند در حالی که در برخی نقاط جهان اسلام، شیعه و سنی بر روی هم تیغ کشیده اند و همدیگر را می کشند مردم سنی ایران یکپارچه به یک روحانی شیعه رای داده اند و به این دولت و به نظام امید بسته اند و تاکید می کردند «ترا به قرآن از امید مردم پاسداری کنید» .

حاضران در جلسه، اولین نمود دولت در کردستان را تعیین استاندار می دانستند و امیدوار بودند که این انتخاب نشانه تدبیر دولت دکتر روحانی باشد.

من هم با توجه به اهمیت استان کردستان و تاکید بر این نکته که مردم «کرد» همواره دلبسته نظام و انقلاب بوده اند گفتم که پاسداری از اعتماد مردم وظیفه همه دولتمردان است و من هم به سهم خودم در تحقق خواست های مردم کردستان تلاش خواهم کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات