عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: حذف یارانه ۳ دهک پردرآمد امروز در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصویب شد.

به گزارش افکارنیوز ، جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد حذف پرداخت یارانه به سه دهک بالای جامعه در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه و نتیجه آن گفت: این موضوع مصوب شد و مصوبه کمیته هم مورد تایید کمیسیون قرار گرفت.

وی افزود: قرار شد حداقل ۳۰ درصد از شمول پرداخت یارانه حذف شوند و دولت هم با این موضوع موافق بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص مکانیسم شناسایی دهک های پرآمد اظهار داشت: ۳ ماه به دولت فرصت داده شد، تا با استفاده از پایگاه های اطلاعاتی افراد پردرآمد و ثروتمند را شناسایی کند و نسبت به حذف این سه دهک برای پرداخت یارانه اقدام کند.

قادری در پاسخ به این سؤال که تعریف اقشار مرفه که نیازی به دریافت یارانه ندارند، از نظر دولت و مجلس چیست، گفت: درآمد افراد نشان دهنده میزان ثروت آنهاست و ۳۰ درصد از بالاترین درآمد مشمول حذف پرداخت یارانه نقدی می شوند.

وی افزود: افراد پردرآمد می توانند داخل یا خارج کشور، حقوق بگیر یا غیر حقوق بگیر، حقوق بگیر دولتی و حقوق بگیر غیردولتی باشند و اگر بالاترین درآمد را داشته باشند، مشمول حذف پرداخت یارانه خواهند شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: همچنین امروز اصلاحیه بودجه به تایید کمیسیون رسید و ان شاء الله روز سه شنبه اولویت آن در صحن مجلس مطرح و روز چهارشنبه هم بررسی آن در مجلس مطرح می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات