تصویری از جرج بوش در ورودی هتل بین المللی عراق بود که هر شخصی که قصد ورود و یا خروج از آن را داشت می بایست پا بر روی آن می گذاشت…

به گزارش افکارنیوز ، هتل الرشید یکی از مهم ترین و مجلل ترین هتل های عراق است که در منطقه خضرا در بغداد عراق قرار دارد. ساخت این هتل به دهه هفتاد میلادی باز می گردد که برای میزبانی از سران کشورها در نشت سران عرب و جذب توریست ساخته شد.

صدام حسین دیکتاتور سابق عراق به دلیل علاقه خاصی که به هارون الرشید خلیفه عباسی داشت، نام بسیاری از مناطق و ساختمان های بغداد را" الرشید" نهاد که این هتل هم یکی از آن اماکن است.

علاقه صدام به هارون الرشید به حدی بود که بعد از حسنه شدن روابط ایران و عراق بعد از امضای قرارداد الجرایر در اولین سفری که به ایران و دیدار با محمدرضا پهلوی داشت، درخواست کرد جنازه هارون الرشید از مشهد به بغداد منتقل شود، خواسته ای که شاه آن را نپذیرفت.

اما آنچه که موجب شهرت این هتل شد تصویری از جرج بوش، رئیس جمهور پدر (که در سال ۱۹۹۱ برای بیرون راندن صدام از کویت وارد عمل شد) در ورودی هتل بود که هر شخصی که قصد ورود و یا خروج از آن را داشت می بایست پا بر روی آن می گذاشت.

چنانچه در این تصویر هم دیده می شود محمد البرادعی و هانزبلیکس از مقامات آژانس بین المللی انرژی هسته ای نیز بر روی تصویر جنجالی پا گذاشته اند.
نکته قابل توجه سرونوشت این هتل و طراح این تصویر است. هتل بغداد در سال ۱۹۹۳ مورد تعرض موشک های آمریکایی قرار گرفت  و خسارات فراوانی متحمل شد. بسیاری حمله به این هتل را یک اقدام تلافی جویانه از نیروهای امریکایی بخاطر این تصویر دانسته اند.

از سوی دیگر در همان سال منزل لیلی العطار طراح این تصاویر نیز مورد اصابت  قرار گرفته و وی به همراه خانواده اش کشته شد
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات