با نگاهی به مواضع مقامات آمریکایی و رژیم صهیونیستی تقسیم کار میان آنها برای تحت فشار گذاشتن ایران به منظور امتیازگیری بیشتر و بازارگرمی برای امتیازات اعطایی از سوی غرب قابل مشاهده است.

به گزارش افکارنیوز، رجانیوز در هفته های اخیر به موازات برخی از اظهارات مقامات آمریکایی درباره برنامه هسته ای ایران که از سوی برخی رسانه های داخلی به عنوان انعطاف پذیری کاخ سفید یاد می شود، مقامات رژیم صهیونیستی با لحن تندتری علیه مواضع هسته ای ایران موضع می گیرند.

با این حال برخی جریانات رسانه ای با استناد به این رویکردها می کوشند تا تفکیک میان استراتژی آمریکا و اسرائیل در مواجهه با موضوع هسته ای ایران هرگونه انتقادات به شیوه مذاکرات و محتوای احتمالی آن را هم سویی با رژیم صهیونیستی معرفی کند.

این در حالی است که بررسی سیاست های منطقه ای آمریکا در گذشته و حال حاکی از آن است که رژیم صهیونیستی ادامه دهنده و مجری سیاست های ایالات متحده در منطقه بوده است.

رجانیوز افزود: در واقع رژیم صهیونیستی ابزاری برای اجرایی کردن نقشه ها و برنامه های آمریکا در منطقه است، در همین راستا تفاوت لحن مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی بر مبنای سیاست «چماق و هویج» طرح ریزی شده، به این معنا که با توجه به تجربه مذاکرات هسته ای گذشته، آمریکا با بزرگنمایی مواضع مقامات رژیم صهیونیستی، مشوق های جزئی را به ایران پیشنهاد می دهد تا ایران با مشاهده «چماق» اسرائیلی! و بازارگرمی چهره هایی چون نتانیاهو، به سمت «مشوق های آمریکایی» رهنمون شود.

اصطلاح معتبر کردن تهدید نظامی هم که صهیونیست ها دائماً از آن استفاده می کنند در واقع نه به معنای توانایی جنگ بلکه به این معناست که آمریکا چگونه می تواند از ابزار تهدید نظامی بهره بگیرد که نتیجه آن کوتاه آمدن ایران و اجتناب از ورود به درگیری باشد، هر چند که مقامات کشورمان نشان دادند ارزشی برای تندگویی های رژیم صهیونیستی قایل نیستند.

رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۷۲ در دیدار جمعی از روحانیون درباره نقش اسرائیل در منطقه فرمودند: صهیونیستها هم در این منطقه، مثل سگ زنجیری استکبار عمل می کنند. پارس کردن و پاچه گرفتن و به این و آن پریدن، شأن صهیونیستهاست. از آنها، غیر از این هم انتظاری نیست و البته، کسی هم اهمیتی به آنها نمی دهد.

ایشان سال ۱۳۹۰ نیز در مراسم تحلیف و دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش، در این باره تصریح کردند: هم آمریکا بداند، هم دست نشاندگانش بدانند، هم سگ نگهبانش رژیم صهیونیستی در این منطقه بداند؛ پاسخ ملت ایران به هرگونه تعرضی، هرگونه تجاوزی، بلکه هر گونه تهدیدی، پاسخی خواهد بود که از درون، آنها را از هم خواهد پاشید و متلاشی خواهد کرد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات