جان کری با اشاره به مذاکرات هسته یی در ژنو گفت: هیچ یک از تفاوت های موجود میان قدرت های جهان (۱+۵) و ایران بر سر برنامه هسته یی به اندازه کافی بزرگ نیست که بتواند از دستیابی به توافق جلوگیری کنند.

به گزارش افکارنیوز، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت وگو با بی. بی. سی گفت: امیدوارم که احتمال امضای توافق درباره برنامه هسته یی ایران و از سرگیری روابط دیپلماتیک تهران لندن نشانه هایی از وجود فضای گرم میان جمهوری اسلامی و غرب است.

وی افزود: در مذاکرات آخر هفته ژنو طرف های مذاکره کننده بسیار نزدیک به توافق بودند. در واقع ما بسیار بسیار نزدیک به توافق بودیم.

وی خاطر نشان کرد: اما سایر کشورهای جهان باید مطمئن شوند که ایران به دنبال تسلیحات هسته یی نیست.

وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد: برای حل اختلافات موجود میان ایران و آمریکا نیاز به زمان است. ما ۳۵ سال است که با یکدیگر گفت وگو نمی کنیم، اما در طول ۳۰ ساعت بیشتر از ۳۰ سال گذشته صحبت کرده ایم.

وی گفت: مهم است که مطمئن شویم ایران به دنبال تسلیحات هسته یی نمی رود و مذاکرات درباره غنی سازی ادامه دارد. در این باره استانداردهایی وجود دارد که آن ها می توانند بر اساس این استانداردهای مشخص حرکت کنند. ایران از توافق احتمالی حاصل شده در آخرین روز از مذاکرات حمایت کرد. ما در پیشنهاد ارائه شده روز شنبه با یکدیگر اتحاد نظر داشتیم اما ایرانیان خواستند به خانه بازگشته و بررسی کنند.

دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵،۲۹ آبان در ژنو برگزار می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات