سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: حجت الاسلام والسلمین ناطق نوری تاکنون تمایلی را برای شرکت در جلسات از خود نشان نداده و حضور وی به نوعی منتفی است اما دکتر روحانی برای حضور مجدد در جلسات این جامعه ابراز تمایل کرده است.

به گزارش افکارنیوز، " حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم" درباره حضور ناطق نوری و دکتر روحانی در جلسات حزب متبوعش اظهار داشت: بعد از پیروزی" حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی" در انتخابات ریاست جمهوری، وی جهت شرکت در جلسات جامعه روحانیت اعلام آمادگی کرده است.

وی ادامه داد: دکتر روحانی تاکنون در جلسات حزب شرکت نکرده که این مسئله به دلیل گرفتاری ها و مسئولیت خطیری است که به عنوان رئیس جمهوری کشور پذیرفته است اما قطعا وی با توجه به ابراز تمایلی که جهت حضور در جلسات داشته در فرصتی مناسب در این جلسات حضور پیدا خواهد کرد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره حضور احتمالی حجت الاسلام والسلمین ناطق نوری در جلسات حزب متبوعش گفت: تاکنون وی تمایلی را برای شرکت در جلسات از خود نشان نداده و حضورش به نوعی منتفی است.

گفتنی است دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان و حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری اعضای جامعه روحانیت مبارز مدت هاست که در جلسات هفتگی این جامعه شرکت نمی کنند و حضور این دو روحانی در جلسه هم حزبی هایشان در هاله ای از ابهام بوده است.

فاصله گرفتن حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری از جامعه روحانیت مبارز به وقایع انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بر می گردد. یک سال قبل از انتخابات، این عضو جامعه با ارائه طرح کاندیدای «وحدت ملی» سعی کرد که به انتخابات پیش رو وجهه ای ملی ببخشد. مساله ای که از سوی دولتمردان و هواداران آن روز دولت، مثبت ارزیابی نمی شد و رویارویی دولت نهم با این روحانی اصولگرا را علنی کرد. اما اوج این رویارویی پس از آن بود که بعضی از اعضای جامعه روحانیت، پس از عدم اجماع در این جامعه، سعی کردند محمود احمدی نژاد را کاندیدای این جامعه معرفی کنند. این چنین بود که ناطق نوری در ۴ خرداد ۸۸ با گلایه از انتساب مواضع شخصی برخی افراد به اکثریت اعضای این جامعه گفت: با صراحت عرض می کنم که جامعه روحانیت هیچ مصوبه ای در حمایت از هر یک از کاندیداها نداشته و موضع ما در این زمینه سکوت و دعوت به مشارکت حداکثری است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات