وزیر امور خارجه، در واکنش به اظهارات اخیر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مورد دلیل به توافق نرسیدن در مذاکرات با ۱+۵ در مذاکرات اخیر ژنو گفت: بازی با کلمات نمی تواند اتفاقات بین پنجشنبه ساعت ۶ بعدازظهرتا شنبه ساعت۵: ۴۵ بعدازظهر را تغییر دهد.

به گزارش افکارنیوز، محمدجواد ظریف در یک پیام توییتری بی اشاره به نام مستقیم از یک کشور، نوشته است: آقای وزیر، آیا این ایران بود که پنجشنبه شب، نصف پیش نویس آمریکا را زیر و رو کرد و جمعه صبح، علنا علیه آن صحبت کرد؟

لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، پس از پایان نشست ایرن و ۱+۵ با حضو در جمع خبرنگاران گفت که نشست ژنو بدون هیچ گونه توافقی پایان یافت.

جان کری وزیر خارجه آمریکا، در امارات متحده عربی به خبرنگاران گفته بود که این ایران بوده که از پذیرفتن توافقنامه پیشنهادی گروه ۱+۵ در جریان مذاکرات هسته یی ژنو خودداری کرده است.

وی گفت: قدرت ها روز شنبه، هنگامی که ما پیشنهاد را به ایرانیان ارائه کردیم اتحاد داشتند؛ ما آن را امضا کردیم، فرانسه آن را امضا کرد و همه توافق داشتند که یک پیشنهاد منصفانه است. اتحاد وجود داشت، ولی ایران نمی توانست در آن لحظه آن را قبول کند.

ظریف در مصاحبه ای به شبکه دو تلویزیون ایران گفت که بخش عمده مذاکرات سه روزه ژنو بین کشورهای غربی بوده است تا اختلافات داخلی خود در مورد موضع ایران را برطرف کنند.

وی گفت که از بعد از ظهر پنجشنبه تا حدود غروب شنبه، دیدارهایش با کا ترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و جان کری برای ارائه نظرات گروه غربی به او و شنیدن واکنش ایران بوده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات