صادق خرازی با اشاره به مذاکرات ایران و غرب تاکید کرد که بزودی درباره خطای تاریخی فرانسه و عملکرد وزیر خارجه این کشور صحبت خواهد کرد.

به گزارش افکارنیوز، صادق خرازی در جدیدترین پست فیس بوک خود مطلبی پیرامون مذاکرات ۵+۱ و نقش فرانسه منتشر کرده است.

در این پست خرازی آمده است:

بنام خدا

نخست خسته نباشید عرض می کنم به هیت مذاکره کننده ایرانی بویژه برادرانم جواد ظریف ریس و دو معاون ایشان مجید روانچی و عباس عراقچی، چند روز تلاش و جهد و کوشش خستگی ناپذیر که درخور ستایش و تقدیر است.

قبل از انکه بچه ها به ژنو بروند طی مقاله ای نوشتم جهاد دیپلماتیک، می دانستم که مذاکرات این دوره سخت و دشوار است ولی تا این حد رو ارزیابی نکرده بودم.

به کسانی که از شکست مذاکرات دم زدند توصیه و هشدار می دهم. بگویم در صحنه مذاکره گه گاه ناچاریم مانورهایی بدهیم که آن مانور و تاکتیک برخواسته از اصول خدشه ناپذیری است که استراتژی و هدف ما را تعیین کرده است، در تاریخ مذاکرات مهم و سیاسی و بین المللی گه گاه شده برای یک جمله و یک واژه هیئت ها چند ماه چانه زنی کرده اند!

ظریف نماد دیپلماسی پر تحول ایران است و او تشخیص بسیار هوشمندانه ای دارد. در بیان واژه از الفاظی بهره می گیرد که رقیبان سرسخت نتوانند از آن سوءاستفاده کنند، این جسارت تحسین برانگیزی است که هیئت ایرانی در برابر جنگ روانی اعراب و اسراییل مقاومت کنند و از عملیات تبلیغاتی رسانه های هدف دار، که چند روز هشدار از بیم شکست مذاکرات، با فشار سیاسی تجمیل بخواهند بکنند وا ندهند! و اتفاقا محکم بایستند و مرعوب حضور روسای دیپلماسی اقطاب قدرت جهان نشوند و مقاومت کنند و پایداری هوشمند و نرمش قهرمانانه خود با هم درآمیزند، پس از اجلاس های ترویکای اروپایی با ایران، نخستین بار است که وزرای همه اعضای دایمی شورای امنیت بعلاوه آلمان و ریس دیپلماسی اروپا در یک سو و در آن سو نمایندگان صالح ملت با اعتصام به لطف ورحمت الهی مقاومت کنند!

دست ایران در مذاکرات آینده پرتر است و قدرت مانور ایران بیشتر که این فرزندان برومند کشور اهل مصالحه و معامله برای مصالح کشور تیستند پس منبعد آنان بایست بر سر میز مذاکره با دقت بیشتر عمل کنند.

بنای مصاحبه راجع به عملکرد فابیوس وزیر خارجه فرانسه دارم و مفصل از خطای تاریخی آنان خواهم گفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات