نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ما همواره برروی دیدگاه های انقلابی خود اصرار خواهیم کرد و تیم مذاکره کننده ایرانی هم در ژنو همین کار را انجام داد.

به گزارش افکارنیوز، منصور حقیقت پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات اخیر ایران با گروه ۱+۵ و کارشکنی فرانسه در این دور از مذاکرات اظهار داشت: فرانسه در واقع یک عمل نیابتی به نیابت از رژیم اشغالگر قدس انجام داد و گر چه اقدام او یک مقابله با ایران بود اما ما خوشحالیم که بین اروپایی ها و آمریکایی ها که به ظاهر متحد هستند، اختلاف افتاده و این کشورها با هم اختلاف دارند.

وی ادامه داد: البته فرانسه از جای دیگر هم از ایران عصبانی است، چرا که اندیشه امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، آنها را در سوریه تنبیه و از لبنان، سوریه و فلسطین اخراج کرد. ایران توانست منزلت قبلی این کشورها را که با استفاده از ابزارهای استعماری در خاورمیانه و منطقه شامات ایجاد کرده بودند، بشکند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین تصریح کرد: اندیشه امام و انقلاب اسلامی جایگاه گذشته فرانسه در خاورمیانه را به دست انقلابیون مسلمان داد و مقداری از اعتراض فرانسه در این راستا بود لذا اینها از دست ما عصبانی هستند که به قول شهید بهشتی باید از این عصبانیت بمیرند.

حقیقت پور افزود: ما همواره برروی دیدگاه های انقلابی خود اصرار خواهیم کرد و تیم مذاکره کننده ایرانی هم در ژنو همین کار را انجام داد چراکه اگر قرار بود سایت خنداب اراک یا غنی سازی ۲۰ درصد را تعطیل کنیم، الان توافق حاصل شده بود لذا اینکه توافق حاصل نشد به این دلیل بود که طرف ایرانی روی آرمان ها و دیدگاه های انقلابی خود محکم ایستاد و هیچ گونه تخفیفی از دستاوردهای علمی هسته ای به طرف مقابل نداد.

وی برهمین اساس تاکید کرد: امیدواریم که تیم مذاکره کننده در مذاکرات ۲۹ آبان نیز همین اصرار و پافشاری را روی اصول و دستاوردها داشته باشند و اگر این کار را انجام دهند، رهبر انقلاب، ملت و مجلس ایران از آنها حمایت و تقدیر خواهند کرد و نام نیکی از این عزیزان در تاریخ انقلاب ثبت خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات