وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: متناسب با تهدیدات دشمنان و نیازهای نیروهای مسلح به تجهیزات دفاعی، سند علمی و فناوری دفاعی تهیه شود.

به گزارش افکارنیوز، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به همراه جمعی از معاونین این وزارت خانه از صنایع سازمان توسعه منابع انرژی ودجا بازدید کر د.

سردار دهقان در جمع مدیران و متخصصان سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با بیان اینکه در انجام تمام امور در وزارت دفاع باید بهینه سازی در اولویت نخست باشد، گفت: توجه به فناوری های نوین یکی از مهم ترین مواردی است که به طور جدی باید در دستور کار قرار گیرد و در تولید محصولات دفاعی از آن بهره گیریم.

وی با بیان اینکه باید متخصصان صنعت دفاعی فکر و ایده خود را در نقطه ای تمرکز دهند که محصولات تولیده شده در راستای اقتدار دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مورد استفا ده قرار گیرد، تاکید کرد: در تمام صنایع دفاعی باید متناسب با فناوری روز حرکت کنیم تا بتوانیم از تولیدات باکیفیت بالایی برخوردار شویم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تهدیدات دشمنان، از مدیران صنایع دفاعی وزارت دفاع خواست صحنه نبرد را در صنعت دفاعی ترسیم کنند تا بر این اساس محصولات تولید شده متناسب با تهدیدات باشد.

دهقان با بیان اینکه در تولید محصولات دفاعی باید نیازهای آینده نیروهای مسلح شناسایی و متناسب با آن حرکت کرد، گفت: در تولید تجهیزات دفاعی باید کیفیت به طور ویژه مدنظر قرار گیرد و از فناوری روز در تولید این تجهیزات بهره بگیریم.

وی در همین خصوص تاکید کرد: سند علمی و فناوری دفاعی بایستی متناسب با تهدیدات دشمنان و نیازهای نیروهای مسلح تهیه شود.

دهقان گفت: وزارت دفاع به دنبال رقابت اقتصادی نیست، استراتژی این وزارتخانه توسعه ظرفیت متناسب با نیازهاست.

وی با بیان اینکه باید استاندارد دفاعی سازمان های صنایع دفاعی تعریف شود، تاکید کرد: باید قابلیت پروژه های تحقیقاتی در حوزه های مختلف شناسایی و منجر به تولید محصول شو د.

دهقان با بیان اینکه تمرکز وزارت دفاع باید تامین نیازها و تجهیزات نظامی مورد نیاز نیروهای مسلح باشد، از مسئولان سازمان توسعه منابع انرژی خواست پروژه پیل سوختی و سند انرژی های تجدیدپذیر را در سطح ملی پیگیری کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات