سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان با رد هرگونه تشنج در مناسبات تهران - باکو گفت که روابط ۲ کشور عادی است و رایزنی ها برای حل مشکلات ایجاد شده در مرزها ادامه دارد.

به گزارش افکارنیوز، محسن پاک آیین سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان با رد هرگونه تشنج در مناسبات تهران - باکو گفت: روابط ۲ کشور عادی است و رایزنی ها برای حل کامل مشکلات ایجاد شده در مرزها ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه پدید آمدن برخی اختلافات بین کشورهایی که دارای مرزهای طولانی هستند، امری غیر عادی نیست، افزود: با توجه به وجود توافقنامه های مرزی بین ایران و جمهوری آذربایجان، همواره امکان دسترسی به یک راه حل مناسب و توام با تفاهم وجود دارد.

سفیر ایران با اشاره به باز بودن مرزهای آستارا و پلدشت گفت: همانگونه که قبلا هم اعلام شد، علت اصلی ایجاد محدودیت در مرزهای جلفا و بیله سوار، بسته شدن دو روزه مرز پلدشت توسط مرزبانی جمهوری آذربایجان بود و با تداوم دیدارهای مرزی و اجرای توافقات فیمابین، دیگر شاهد این قبیل حوادث نبوده و شرایط عادی به مرزها باز خواهد گشت.

وی مناسبات دو کشور را استراتژیک و همراه با دوستی و احترام متقابل خواند و افزود: همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف روند عادی خود را طی می کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات