رئیس ستاد نماز جمعه تهران با اشاره به خاطره ای از مرحوم عسکراولادی به نقل از وی گفت: اسلحه ای که در روز اول بهمن ۱۳۴۳ حسن علی منصور توسط آن ترور شد را آقای هاشمی رفسنجانی تهیه کرده بود.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام و المسلمین سید یدالله شیرمردی در جلسه ای با حضور نویسندگان و دست اندرکاران هفته نامه آدینه تهران ضمن اشاره به سجایای اخلاقی و سوابق مبارزاتی مجاهد خستگی ناپذیر مرحوم حبیب الله عسگر اولادی به بیان خاطره ای از گفت وگوی خود با آن مرحوم در نماز جمعه تهران پرداخت.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران گفت: مرحوم عسگر اولادی که به تعبیر مقام معظم رهبری عمر با برکت خود را یکسره در خدمت اسلام و برپائی و استقرار نظام اسلامی سپری کرد در یکی از نماز جمعه های تهران با اشاره به واقعه ترور انقلابی حسنعلی منصور گفته بود اسلحه ای که در روز اول بهمن ۱۳۴۳ حسن علی منصور توسط آن ترور شد را آقای هاشمی رفسنجانی تهیه کرده بود. من چمدان حاوی اسلحه و نارنجک را به امانت از شهید امانی و شهید عراقی گرفتم و به منزل خواهرم فرستادم.

وی در ادامه به تلاش مرحوم عسگراولادی در جلب نظر حضرت امام (ره) مبنی بر صدور فتوا برای ترور منصور اشاره کرد وگفت: البته امام راضی به این موضوع نشدند با این حال ایشان و دوستانشان توانستند از آیت الله میلانی، آیت الله مطهری و آیت الله فومنی فتوای اعدام منصور را بگیرند.

رئیس ستاد نمازجمعه تهران در پایان با اشاره به مشقت ها و فداکاری های مرحوم عسگراولادی در طول ۱۲ سال زندان دوران طاغوت و همچنین آزار و اذیتی که آقای هاشمی رفسنجانی در زندان های دوره پهلوی متحمل شده گفت: برخی بزرگان انقلاب اگر نیم نگاهی به سابقه مبارزاتی و شجاعت هایی که در گذشته به خرج داده اند داشته باشند امروز باید در صف مقدم دفاع از ولایت و انقلاب قرار بگیرند که ان شاء الله همین طور هم باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات