حقیقت پور:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: هیچ کس در دنیا آمریکایی ها را مالک دنیا نمی داند و باید شرایط مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ بر اساس معاهده NPT پیش رود.

بقه گزارش افکارنیوز ، منصور حقیقت پور نماینده مردم اردبیل و نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با ۱+۵ که هم اکنون در ژنو در حال برگزاری است، اصل غنی سازی اورانیوم در داخل کشور را جزء خطوط قرمز نظام در مذاکرات هسته ای دانست و بر توجه جدی و رعایت آن توسط تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان تأکید کرد.

وی افزود: باید اورانیوم های غنی سازی شده از جمله اورانیوم ۲۰ درصد غنی سازی شده در داخل کشور برای رفع نیازهای صلح آمیز باقی بمانند.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: عدم تعطیلی آب سنگین اراک نیز دیگر خط قرمز نظام است که باید از طرف تیم مذاکره کننده مورد توجه قرار گیرد.

وی تأکید کرد: باید تیم مذاکره کننده هسته ای تلاش کند مذاکرات را از فاز سیاسی به فاز حقوقی ببرد و ۱+۵ بر پایه NPT به ما بگوید چه خلافی انجام دادیم.

حقیقت پور همچنین گفت: معاهده NPT یازده ماده دارد و طرف غربی باید اعلام کند جمهوری اسلامی ایران از کدام یک از این مواد عدول کرده است؟

نماینده اردبیل در مجلس متذکر شد: آمریکایی ها می گویند آنان باید اجازه دهند که کشوری غنی سازی اورانیوم داشته باشد یا نه، در حالی که یک مقررات و معاهده بین المللی به نام NPT وجود دارد و ما عضو این معاهده و به آن پایبند هستیم.

حقیقت پور در پایان تصریح کرد: هیچ کس در دنیا، آمریکایی ها را به لحاظ حقوقی مالک دنیا نمی شناسد و باید شرایط مذاکرات بر اساس معاهده NPT پیش رود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات