پس از مخالفت رئیس دانشگاه تهران، وزارت کشور هم با درخواست انجمن موسوم به اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران برای دعوت از محمد خاتمی برای سخنرانی در مراسم ۱۶ آذر مخالفت کرده است.

به گزارش افکارنیوز ، «ندای انقلاب» با درج این خبر در ستون شنیده های خود نوشت: گفته شده این انجمن درصدد دعوت از هاشمی رفسنجانی و یا [… ] برای سخنرانی در مراسم روز دانشجو است که تاکنون با مخالفت آنها مواجه شده است.

از فرجی دانا و توفیقی نیز برای حضور در این مراسم دعوت شده که فرجی دانا با توجه به سؤالی که قرار است در صحن مجلس از وی شود حضور در این برنامه را رد کرده اما توفیقی برای حضور در این برنامه اعلام آمادگی کرده است.

خاتمی ۱۶ آذر سال ۱۳۸۳ از سوی افراطیون دفتر تحکیم در دانشکده فنی دانشگاه تهران هو شد و همان جا با صدای بلند گفت کاری نکنید که بگویم بیرون تان کنند.

او همچنین با صورتی برافروخته گفته بود از اردوگاه اصلاح طلبان صدای دشمن به گوش می رسد. اما خود خاتمی چند سال بعد در فتنه سال ۸۸ بازیچه دشمنان شد.

برخی از عناصر نفوذی در انجمن های اسلامی و دفتر تحکیم پس از نقش آفرینی در فتنه های ۷۸ و ۸۸ از کشور گریختند.

ندای انقلاب همچنین خبر داده است: شنیده شده یکی از دلایل برکناری محتمل دکتر فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه تهران مخالفت وی با حضور محمد خاتمی برای حضور در مراسم ۱۶ آذر امسال است.

مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت یازدهم به توفیقی و میلی منفرد به خاطر نقش آفرینی در فتنه ۸۸ رای اعتماد نداد اما حسن ظن و اعتماد نمایندگان به گزینه فرجی دانا مانع از آن نشد که فرجی دانا از این دو و برخی عناصر مسئله دار دیگر برای تصدی کارهای اجرایی دعوت نکند.

وزارت اطلاعات اعلام کرده به استعلام برخی از این منسوبان وزارت علوم نظر منفی داده و درباره برخی دیگر اصلاً استعلام صورت نگرفته است.

فتنه و آشوبگری سرویس های جاسوسی بیگانه در سال ۱۳۷۸ از کوی دانشگاه تهران کلید خورد هر چند که برخی نشریات زنجیره ای، وزارت کشور وقت، شماری از احزاب تندرو و برخی مسئولان وزارت علوم نقش تقویت کننده و تحریک کننده را داشتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات