در دیدار قائم مقام وزارت خارجه سوریه؛

سیدعباس عراقچی، معاون امور بین المللی وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در هیجدهمین کنفرانس سالانه کشورهای عضو سازمان منع سلاح های شیمیایی در لاهه به سر می برد، با فیصل مقداد قائم مقام وزارت خارجه سوریه که سرپرستی هیات کشورش در کنفرانس مزبور را برعهده دارد، دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش افکارنیوز ، در این دیدار که غریب آبادی، سفیر و نماینده دایم کشورمان نزد سازمان منع سلاح های شیمیایی نیز حضور داشت، قائم مقام وزارت خارجه سوریه با اشاره به توافق اخیر کشورمان با کشورهای غربی در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای، این موافقتنامه را پیروزی بزرگ دیپلماسی ایرانیان دانست و آن را تبریک گفت.

فیصل مقداد کمک ها و مشورت های فنی کشورمان به سوریه در اجرای کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی را بسیار مفید و سازنده دانست و اظهار داشت کشورش مصمم است که علی رغم مشکلات اقتصادی و امنیتی که در این کشور وجود دارد، به تمام تعهدات خود در امحاء ذخایر سلاح های شیمیایی اش عمل کند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

عراقچی نیز در این دیدار ضمن حمایت از تصمیم و اراده مصمم طرف سوری در اجرای تعهداتش ذیل مفاد کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی اظهار کرد: مقامات سوری به درستی و به موقع تصمیم گرفتند که به کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی ملحق شوند و با این تصمیم به موقع، افراطی ها را ناامید کردند.

وی در ادامه بر تعامل و همکاری نزدیک دو کشور تاکید و آمادگی کشورمان را برای انتقال تجارب و دانش خود در اجرای کنوانسیون به سوریه اعلام کرد.

هیجدهمین کنفرانس سالانه کشورهای عضو کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی از روز دوشنبه ۱۱ آذرماه به مدت ۵ روز در لاهه هلند آغاز به کار کرده است و هیاتی از جمهوری اسلامی ایران نیز در این کنفرانس حضور دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات