بسیاری از سیاستمدارن ایرانی به ویژه روسای جمهور دارای عادت های فراوانی هستند.

به گزارش افکارنیوز ، در این صد و چند روزی که از دولت روحانی سپری می شود، در کنار تمام فعالیت های خوب و بد دولت یازدهم، چیزی که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است، خنده های رئیس جمهور ایران است. حسن روحانی طی این چهارماه در تمام کنفرانس های خبری، سخنرانی در جمع نمایندگان مجلس و مردم، در دیدار با دانشجویان و در گفت وگوهای تلویزیونی همیشه با چهره خندان روبروی مخاطبان خود ایستاده است.

خنده های رئیس جمهور طرفداران فراوانی بین مردم ایران دارد. بسیاری روحانی را رئیس جمهور خندان ایران می دانند. یکی دیگر از کارهایی که روحانی زیاد انجام می دهد و تقریبا برای او عادت شده است، تنظیم عبا توسط دو دست بر دوش خود است. با نگاه کردن با دقت به سخنرانی و رفتار روحانی می توانید این دو ویژگی روحانی و عادت او را به خوبی مشاهده کنید.

روحانی تنها رئیس جمهور از ایران نیست که عادت های رفتاری خاص خود را دارد بلکه هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد نیز ویژگی های رفتاری مخصوص به خود را دارند که برخی از آنها در جامعه ایران نهادینه شده است.

هاشمی رفسنجانی که چهارمین رئیس جمهور ایران بود و بعد از ریاست سه دوره مجلس شورای اسلامی راهی قوه مجریه شد، همیشه از همان روزهای اول انقلاب یک تسبیح و یک انگشتر را با خود همراه داشت. او در تمام سخنرانی های خود همیشه یک تسبیح شاه مقصود را دست به دست می کند و دست راست و انگشت کوچک او نیز میزبان انگشتر حرز است.

دیگر عادت رفتاری این رئیس جمهور پیشین ایران، نشستن های ویژه او بر صندلی است. هاشمی رفسنجانی به ویژه در زمان ریاست جمهوری و دیدارهای دیپلماتیک، در هنگان نشستن یک پای خود را کمی از روی زمین بلند می کرد و در همین حالت کف کفش های هاشمی مشخص می شد. بسیاری از مشاوران آیت الله به او بارها و بارها در این مورد تذکر داده بودند که موجب شد دیگر در عکس های رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کمتر شاهد چنین رفتاری باشیم.

خاتمی رئیس دولت اصلاحات نیز عادت های رفتاری خاص خود را دارد. او که به سید خندان معروف است از جمله سیاستمداران ایرانی است که خنده جز در مواقعی از لبان او پاک نمی شود و در این زمینه شباهت فراوانی به رئیس جمهور روحانی دارد.

پنجمین رئیس جمهور ایران، عادت خاص دیگری نیز دارد و آن هم استفاده بی شمار از دستان است. در بسیاری از عکس ها خاتمی را با دستی بر صورت و یا دست های گره کرده مشاهده می کنید. یکی دیگر از کارهایی که خاتمی به ویژه در سخنرانی های خود انجام می داد، حرکت دادن عمامه بود. این حرکت بیشتر در حالتی اتفاق می افتاد که خاتمی با هیجان و عصبانیت سخنرانی می کرد.

احمدی نژاد، دیگر رئیس جمهور ایران نیز ویژگی های منحصر به فرد خود را داشت؛ عادت هایی که او را به انسانی منحصر به فرد تبدیل کرد. اولین ویژگی، نوع ادبیات و سخن گفتن رئیس جمهور پیشین ایران است. تاخیر در کلام و ادبیات سوالی بارزترین این ادبیات ها بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات