این برای بار دوم است که در یک ماه اخیر مقامات قضایی کرمان از دستگیری جاسوسان و فعالان سایبری مرتبط با بیگانگان در این شهر خبر می دهند. مردادماه امسال نیز خبرگزاری ها از دستگیری یک فرد مظنون به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی در کرمان خبر داده بودند.

به گزارش افکارنیوز ، تقریبا نزدیک به ۴ ماه پس از دستگیری یک فرد مظنون به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی، حالا رئیس دادگاه انقلاب کرمان گفته که با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) یک جاسوس سرویس اطلاعاتی MI۶ شناسایی و دستگیر شده است


دادخدا سالاری گفته است: این جاسوس (مرد) که پس از چندین ماه فعالیت اطلاعاتی پیچیده به دام افتاده در ۱۱ نوبت در داخل و خارج از کشور به صورت حضوری با افسران اطلاعاتی انگلیس ارتباط برقرار کرده و در هر ملاقات نیز اطلاعات مورد نظر این سرویس جاسوسی را تحویل داده است.


تقریبا دو هفته قبل از این انتشار این خبر احمد قربانی معاون دادستان کرمان هم گفته بود که ۱۶ نفر از «فعالان سایبری مرتبط با بیگانگان» در کرمان دستگیر شده اند. اتهام این ۱۶ نفر اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با شبکه های بیگانه و طراحی سایت و تولید محتوا برای سایت های ضد انقلاب به منظور براندازی نظام عنوان شد.

این البته تنها نمونه های حضور جاسوسان در خطه کرمان نبود. مردادماه سال جاری خبرگزاری مهر به نقل از دادخدا سالاری رئیس دادگاه انقلاب کرمان خبر دستگیری فردی مظنون به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی را منتشر کرد.

دادخدا سالاری، رئیس دادگاه انقلاب کرمان گفته بوداین متهم پیش از این به کسب و کار تجارت در کشورهای جنوب شرق آسیا مشغول بوده و در آخرین سفر خود به عنوان یک سفر تفریحی به کشور تایلند، یک سری اطلاعات کشور را از طریق تماس با افسر اطلاعاتی سفارت رژیم صهیونیستی در کشور تایلند به او تحویل داده است.

به گفته سالاری این فرد در مرتبه دوم قصد داشته با جمع آوری یکسری اطلاعات اقتصادی، جغرافیایی و حتی یکسری اطلاعات از حوزه معادن استان، این اطلاعات را برای رابط خود ارسال کند که در این امر ناموفق بوده و دستگیر گردیده است.

اتفاق امروز سومین نمونه از دستگیری یک فرد یا شبکه جاسوسی در ۴ چهار ماه اخیر در کرمان بوده است. این اتفاقات پی در پی کرمان را در نقطه توجه رسانه های دنیا قرار داده و این سوال را پیش آورده است که چرا جاسوسان به کرمان علاقه دارند؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات