حبیبی در نشست دبیران حزب موتلفه:

دبیرکل حزب موتلفه گفت: با وجود عک، فیلم و صدا از فتنه سال ۸۸ برچسب سوء تفاهم به آن زدن از عجایب روزگار ماست، ما می ترسیم یک روزی به عزاداران حسینی اعلام کنند، حادثه کربلا محصول یک سوء تفاهم بوده است و شعائر عاشورا را جمع کنید.

به گزارش افکارنیوز ، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب ضمن تشکر از دولت در تسلیم به موقع بودجه سال ۹۳ به مجلس گفت: به نظر می رسد بودجه سال ۹۳ متضمن خلق حماسه اقتصادی نیست، مگر مجلس با تفاهم دولت به راهکار جدیدی برسند.

حبیبی با اشاره به اهمیت بودجه سال آینده اظهار داشت: بودجه نفت قلب بودجه سنواتی محسوب می شود علیرغم اینکه آقای روحانی انتقاداتی به دولت گذشته در حوزه سیاستهای نفتی داشتند. ولی بودجه ۹۳ نفت و ارتباطش با بودجه کل کشور به سبک گذشته است.

دبیرکل حزب موتلفه ادامه داد: حزب در سال های گذشته چه در دولت قبل و چه در دولت آقای خاتمی به نوع بودجه ریزی و بودجه بندی به خصوص در حوزه نفت ایرادات حقوقی، برنامه ای و بودجه ای را مطرح کرد ولی متأسفانه دولتها به آن توجه نکردند و آسیب های آن را نیز متحمل شدند.

وی به تشریح مهمترین ایرادات و اشکالات بودجه ۹۳ پرداخت و تصریح کرد: بودجه ۹۳ فاقد ردیف درآمدی ویژه به نام انفال است، لذا مغایر اصل ۴۵ قانون اساسی است. بودجه ۹۳ بر خلاف اصل ۵۲ و ۵۳ قانون اساسی تدوین شده است. اصل ۵۲ قانون اساسی می گوید بودجه باید به ترتیبی که در قانون مقرر می شود تهیه شود.

«اولین قانون حاکم بر بودجه ریزی و بودجه بندی قانون محاسبات عمومی است. بند الف تبصره ۲ قانون بودجه ۹۳ مغایر ماده ۱۰ و ۱۱ قانون محاسبات عمومی است. لذا بخشهای نجومی از درآمد عمومی که جزو دریافت های دولت محسوب می شود به خزانه واریز نمی شود؛ به همین دلیل بودجه ۹۳ مغایر اصل ۵۳،۵۲ قانون اساسی است. »

حبیبی با اشاره به اشکال سوم بودجه افزود: به موجب بند الف تبصره ۲۵ قانون بودجه سال ۹۳ شرکت ملی نفت که یک شرکت دولتی است سهامی اعلام شده است. این رویکرد مغایر قانون ملی شدن صنعت نفت است به موجب مفاد تبصره ۲۵ نیمی از درآمد نفت کشور اختصاص به شرکت ملی نفت به عنوان سهم شرکت پیدا می کند. این رویکرد یعنی بردن نفت از سفره مردم به سفره شرکت ملی نفت!

دبیرکل حزب موتلفه خاطرنشان کرد: به موجب گزارش تفریغ بودجه سالهای ۸۶ تا۹۰ حساب فی مابین شرکت ملی نفت با خزانه و نیز بانک مرکزی تسویه نشده است. این نشان می دهد ساز و کار تبصره ۲ قانون بودجه که تکرار همین بند از بودجه سالهای گذشته است در شفاف سازی درآمد عمومی و درآمدهای نفتی موفق نبوده است.

وی تاکید کرد: از دولت و مجلس درخواست داریم با اجرای اصل ۵۲ و ۵۳ قانون اساسی به سمت شفاف سازی درآمدهای نفتی بروند و با اجرای اصل ۴۵ قانون اساسی دیگر درآمدهای مربوط به انفال را در بودجه ریزی لحاظ کنند.

حبیبی درباره بد عهدی آمریکایی ها نسبت به تعهدات خود در توافقنامه ژنو گفت: قبلاً تاکید کرده ایم که اعتمادی به آمریکائیها نیست. افزودن ۱۷ شرکت به فهرست تحریم ها از سوی وزارت خزانه داری آمریکا نشانه بزرگ این بدعهدی و پیمان شکنی است.

دبیرکل حزب موتلفه افزود: طبیعی است اگر این روند ادامه داشته باشد توافقنامه ژنو یک کاغذ پاره بیش نیست. به عقیده ما بازگشت کارشناسان ایرانی از گفتگوهای وین به کشور کمترین واکنش است که می شد به این بدعهدی کرد.

وی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی یادآور شد: مقامات آمریکایی می گویند سیاست واشنگتن در ارتباط با ایران تغییری نکرده است. ظرف ۶ ماه آینده فشارها از طریق تحریم ادامه می یابد. سئوال ما این است پس آنچه در توافقنامه ژنو آمده است، چیست؟

حبیبی افزود: دولت هر چه زودتر باید پاسخ گستاخی آمریکا را بدهد و مردم نیز این انتظار را دارند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین بیان داشت: دولت به عنوان اعتمادسازی و حسن نیت یک سویه توافق را عمل کرد. ولی آمریکایی ها به توافق خودشان عمل نکرده اند در حالی که قرار بود اقدامات دو طرف متوازن و همزمان باشد.

وی افزود: گزارش آژانس از تهران حکایت از پیشگامی ما در عمل به تعهدات بوده است.

حبیبی همچنین در مورد نامه ۹ نفر به رئیس جمهور مبنی بر اینکه فتنه ای در کار نبوده و حوادث سال ۸۸ محصول یک سوء تفاهم است، بیان داشت: با این همه عکس و فیلم و صدا از فتنه سال ۸۸ برچسب سوء تفاهم به آن زدن از عجایب روزگار ماست. ما می ترسیم یک روزی به عزاداران حسینی اعلام کنند، حادثه کربلا محصول یک سوء تفاهم بوده است یزید را ببخشید و بساط شعائر الهی عاشورا جمع کنید.

دبیرکل حزب موتلفه افزود: فتنه سال ۸۸ یک سناریویی برای براندازی نظام و همراهی با سرویسهای اطلاعاتی دشمن با راه اندازی یک نبرد نرم بود، چگونه می شود آن را انکار کرد و بگوئیم محصول یک سوء تفاهم بوده است.

وی تصریح کرد: آقایان می گویند ما ببخشیم، چه چیز را ببخشیم. جنایت علیه ملت، خیانت علیه رای ملت را ببخشیم. فرض کنیم این طرف ببخشد، آن طرف که هنوز حاضر نیست از لاک اپوزیسیون خارج شود. هنوز بر طبل فتنه می کوبد. آقایان در مراسم ۱۶ آذر در برخی دانشگاهها باز تولید فتنه را ندیدند چرا همچنان آدرس را غلط به مردم و مسئولان می دهند.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: معظم له فرمودند: «تهاجم فرهنگی آمریکا عینیات انکارناپذیری یافته است» ما باید به این مهم توجه کنیم که نبرد نرم در ابعاد دیگر ادامه دارد. نخبگان و مردم انقلابی نباید از این مهم غفلت کنند. برخی دانشگاهها دوباره جولانگاه جریانهای منحرف سیاسی شده است. باید جلوی باز تولید فتنه را بگیریم.

حبیبی تاکید کرد: توجه دولت به امر خطیر فرهنگ در بودجه ۹۳ متناسب با تهاجم فرهنگی دشمن نیست. امیدوارم مجلس و دولت به این امر مهم همت بگمارند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در باره انتخاب هیأت رئیسه جدید جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: انتخاب هیأت رئیسه جدید با حضور نمایندگان حزب موتلفه اسلامی صورت گرفته و مورد تایید ما است و امیدواریم با انتخاب آقای باهنر به عنوان رئیس جدید و سایر اعضاء هیأت رئیسه جبهه، پیمودن راهی که مرحوم استاد عسکراولادی ترسیم کرده اند با قدرت و جامعیت کامل ادامه یابد.

وی در پایان با گرامیداشت اربعین حسینی و با اشاره به برگزاری شکوهمند مراسم چهلمین روز درگذشت استاد فرزانه مرحوم حبیب الله عسگراولای از همه کسانی که در این مراسم شرکت کردند یا پیام فرستادند، تشکر کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات