سخنگوی وزارت کشور:

قائم مقام وزیر کشور با تاکید بر اینکه هنوز برای استانداری خراسان رضوی و قم وزارت کشور به گزینه نهایی نرسیده است گفت: با توجه به این موضوع قطعا در جلسه امروز یکشنبه هیات دولت شاهد معرفی استانداران این دو استان مذهبی کشور نخواهیم بود.

به  گزارش افکارنیوز ، حسینعلی امیری در پاسخ به این سئوال که آیا کار بررسی پرونده گزینه های نهایی استانداری خراسان رضوی و قم در وزارت کشور به پایان رسیده است یا خیر اظهار کرد: این موضوع هنوز در وزارت کشور در حال بررسی است و ما پرونده گزینه های نهایی استانداری خراسان رضوی و قم را به دولت نفرستاده ایم.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا استانداران این دواستان تاکنون از سوی وزارت کشور معرفی نشده اند افزود: خراسان رضوی و قم به دلیل موقعیت مذهبی، اقتصادی و اجتماعی که دارند جزو استانهای مهم و استراتژیک محسوب می شوند.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: در این دو استان زوار از سراسر دنیا تردد می کنند و کسانی که نسبت به اهل بیت ارادت دارند سالیانه از سراسر دنیا به این دو استان می آیند و زیارتگاههای امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) ، زیارتگاه بخش اعظمی از مسلمانان سراسر دنیا است و بر این اساس این دو استان نسبت به دیگر استانها جایگاه ممتازی دارند.

وی تاکید کرد: استانداران دو استان خراسان رضوی و قم باید از جامعیت لازم برخودار باشند و موقعیت استراتژیک این دو استان برای آنها قابل درک باشد چرا که علاوه بر موضوعات با اهمیت یاد شده حوزه های علمیه مهم کشور هم در این دو استان قرار دارند.

امیری توضیح داد: اینکه دولت معرفی این دو استان را به بعد از معرفی استانداران سایر استانهای کشور موکول کرد برای این است که با دقت و ظرافت بیشتری به بررسی گزینه ها پرداخته و در نهایت استاندار مطلوب این دو استان را برگزیدند.

 وزیر کشور در حاشیه جلسه هفته گذشته هیات دولت در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره زمان معرفی استانداران خراسان رضوی و قم و تکمیل پروسه معرفی استانداران در دولت یازدهم گفت: به طور قطع در هفته جاری استانداران این دو استان معرفی خواهند شد و کار معرفی استانداران در دولت یازدهم پس از ۴ ماه به اتمام خواهد رسید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات