بخشایش:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه از ابتدا کارشناسان می گفتند که آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند، گفت که تحریم های جدید، غیرقابل اعتماد بودن آمریکا را اثبات کرد.

به گزارش افکارنیوز ، احمد بخشایش اردستانی نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعمال تحریم های جدید علیه ایران از سوی آمریکا پس از توافق ژنو گفت: از همان روزهای اول امضای توافقنامه هم مقام معظم رهبری و هم سایر مقامات عنوان کردند که آمریکاییها قابل اعتماد نیستند اما دولت توافقنامه ژنو را یک پیروزی برای خود قلمداد می کرد.

وی افزود: نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که قراردادهای ترکمنچای و گلستان در سالهای ۱۸۱۴ و ۱۸۲۸ در زمان انعقاد خوشحالی مردم را در پی داشت اما بعدها محققین و مورخین پس از بررسیهای خود عنوان کردند که ایران ناچار به امضای این قرارداد شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: نام گزاری اقدام برای برنامه مشترک بر روی آنچه که در مذاکرات ژنو ۳ رخ داد به خاطر این بود که این متن نیازمند تصویب مجلس نباشد و به منظور فرار از این اقدام و به همین دلیل نام اقدام برای نقشه مشترک را برای آن انتخاب کردند. برخی نمایندگان مجلس هم در بررسیهای کارشناسانه خود در ارتباط با توافقنامه ژنو عنوان کردند که ما نقد را داده و نسیه گرفاتیم.

بخشایش تصریح کرد: هرچه بیشتر شاهد وادادگی از سوی رئیس جمهور و وزیر امور خارجه باشیم طبیعی ست که طرف غربی از موضع برتر با ما سخن خواهد گفت و سئولان دولتی ما خیلی ساده لوحانه به توافق با آمریکا امید بسته اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات