دبیرخانه کنگره شهدای جهاد علمی خطاب به وزیر امور خارجه کشورمان گفت: از شما می خواهیم ضمن پیگیری محاکمه و مجازات عوامل صهیونیستی ترور دانشمندان هسته ای از دست آوردهای علمی و غنی سازی اورانیوم در کشور پاسداری کنید.

به گزارش افکارنیوز ، در نامه دبیرخانه کنگره شهدای جهاد علمی خطاب به وزیر امور خارجه کشورمان تاکید شد: همانطور که مستحضرید چندین نفر از دانشمندان مسلمان ایرانی طی سالهای اخیر ترور شده و به شهادت رسیده اند، بر مبنای تحقیقات وزارت اطلاعات و اعترافات عوامل ترور، تروریست ها در خاک فلسطین اشغالی توسط عوامل رژیم صهیونیستی تجهیز و مسلح شده و تحت هدایت و فرماندهی سازمان جاسوسی موساد مرتکب این جنایات بین المللی شده اند که طبق معاهدات بین المللی، فراهم نمودن مقدمات محاکمه و مجازات عناصر دخیل صهیونیستی به عنوان معاونین جرم این جنایات دهشتناک در صلاحیت دادگاه های صالح جمهوری اسلامی است.

از این رو کنگره شهدای جهاد علمی ضمن حمایت از دستگاه دیپلماسی کشور در حفاظت از منافع ملی از جنابعالی به عنوان مسئول دستگاه دیپلماسی کشور در خواست می کند که علاوه بر پیگیری مطالبه بازماندگان معظم شهدا و ملت بزرگ ایران در رابطه با محاکمه و مجازات معاونین صهیونیستی ترور دانشمندان مسلمان ایرانی نسبت موارد زیر تلاش مجدانه نمایید.

۱- پاسداری تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران از دستاوردهای علمی به خصوص غنی سازی اورانیوم در خاک جمهوری اسلامی ایران.

۲- یادآوری مسئولیت طرف های غربی مذاکرات هسته ای در لزوم محکومیت ترور دانشمندان ایرانی و لزوم پیگیری محاکمه و مجازات طراحان اصلی این جنایات.

۳- تلاش وافر منطقه ای و بین المللی برای خلع سلاح منطقه از سلاح های کشتار جمعی و در نهایت خلع سلاح جهانی و استفاده از ظرفیت مهم ریاست اجلاس کشور های غیر متعهد در این راستا.

۴- پیگیری لازم در مراجع بین المللی به خصوص شورای امنیت سازمان ملل و دیگر سازمان ها و نهادهای بین المللی برای محکومیت ترور دانشمندان ایرانی و همچنین محکومت ترور مردم بی گناه سوریه، عراق، لبنان که از سوی صهیونیست ها و بعضی دولت های مستبد منطقه در حال اجرا است.

۵- پیگیری سیاست اعلام شده جمهوری اسلامی مبنی بر تلاش بین المللی برای اجرایی کردن حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین که از حقوق اولیه و بدیهی هر ملتی به شمار می رود که در این صورت با محو غده سرطانی رژیم صهیونیستی، مهمترین عامل علیه صلح و امنیت بین المللی در منطقه و جهان ریشه کن خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات