رییس مجلس با بیان اینکه اقدام اخیر آمریکا را باید جزو بداخلاقی های سیاسی قرار داد، گفت: اگر در مسیر توافق ژنو سنگ اندازی شود به نفع غرب نیست.

به گزارش افکارنیوز ، علی لاریجانی در جمع خبرنگاران با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران تصریح کرد: براساس مذاکرات انجام شده با ۱+۵ قرار بود مسیر برای توافق تسهیل شود اما اقدام اخیر مبنی بر تحریم های جدید خلاف این وعده است، به طوری که حداقل نه تنها تسهیل کننده نبود بلکه سوءتفاهم برانگیز است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم های اخیر غرب علیه ایران را باید جزو بداخلاقی های سیاسی آمریکا و غرب قرار داد، افزود: آنها در مذکرات تفاهم هایی می کنند اما در مقام عمل شرایط را برای انجام توافقات فراهم نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه اگر در مسیر توافق ژنو سنگ اندازی شود، به نفع غرب نیست، ادامه داد: اقدام اخیر آمریکایی ها در واقع یک سنگ اندازی در مسیر اجرای توافقات است، به دلیل اینکه این مذاکرات برای اجرای توافقات بود که تحریم های اخیر تبعاً سوءتفاهم هایی را به وجود آورد.

لاریجانی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره پرداخت مبالغی از سوی سازمان تامین اجتماعی به نمایندگان گفت: البته در گزارش تحقیق و تفحص اسمی از نمایندگان نبود و فقط اعلام شده بود مبالغی در قالب بُن برای حمایت از افراد بی بضاعت در اختیار نمایندگان قرار گرفته که این موضوع در گذشته نیز وجود داشت.

وی تصریح کرد: البته اینکه سازمان تامین اجتماعی براساس قانون حق چنین اقدامی دارد یا خیر؟ باید بررسی شود که در صورت تخلف باید با آنها برخورد شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم گفت: این بُن ها برای نمایندگان پرداخت نشده است، بلکه برای حمایت از افراد فقیر در اختیار نمایندگان به عنوان واسطه قرار گرفته است؛ البته این اقدام در گذشته از سوی کمیته امداد نیز صورت می گرفت.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر سازمان تامین اجتماعی حق چنین کمکی نداشته باشد خلاف قانون بوده و با آن برخورد می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات