دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی با اشاره به تعدد احزاب موجود در کشور، گفت: پیشنهاد ما این است که دو یا سه جریان اصلی در سیاست شکل گرفته و مجموعه های مختلف احزاب در درون یک جریان اصلی فعال باشند.

به گزارش افکارنیوز ، " حبیب الله بوربور" با اشاره به اهمیت احزاب به عنوان جریانی سیاسی _ فکری مهم در کشور، اظهار داشت: ما معتقدیم احزاب در دو یا سه جریان سیاسی بایستی اجماع کرده و برنامه ریزی مناسبی برای نظام داشته باشند.

وی با بیان این که جمهوریت نظام بدون برنامه و با شروع حرکت به وسیله یک فرد و نهایتا انتخاب مردم کار غلطی است، اضافه کرد: در زمان سرکارآمدن رؤسای جمهور گذشته، آنان مدیون هیچ حزبی نبودند، اما اکنون کسی از این دولت ها پاسخگو نیست، بنابراین تجمع بیش از ۱۵۰ حزب و جریان سیاسی مشکلی از مشکلات کشور را حل نمی کند.

بوربور با اشاره به آغاز به کار ۱۵۰ حزب در جریان اصلاحات، تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که دو یا سه جریان اصلی در سیاست شکل گرفته و مجموعه های مختلف احزاب در درون یک جریان اصلی فعال باشند، بنابراین اولین و آخرین اولویت ما در به سامان کردن احزاب تشکیل سه جریان سیاسی عمده در کشور است.

دبیر کل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جمهوریت نظام با تعدد احزاب خدشه دار می شود، افزود: جریانات عمده سیاسی بایستی به صورت دو جریان فکری سیاسی شکل گرفته و با مدیریت برنامه ها، رعایت خط قرمز ها رویکردهای مناسب را به پیش برند، در غیر این صورت کار احزاب به هیچ نتیجه ای نمی رسد.

عضو شورای مرکزی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: تشکیل ۲ جریان عمده سیاسی در کشور و تصمیمات مجریان در ارائه برنامه ای مطلوب سبب می شود که مردم برنامه و جریان فکری منسجمی را انتخاب کنند که در آخر به آن ها پاسخ گو باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات