انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه های تهران ضمن قدردانی از آیت الله نوری همدانی، اعلام کردند: حماسه «۹دی» تلاش فتنه گران برای سلب اعتماد ملت به نظام و تفرقه اندازی بین اقشار مختلف مردم را خنثی کرد.

به گزارش افکارنیوز ، ۵ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه های تهران به مناسبت چهارمین سالروز حماسه تاریخی" ۹دی" با صدور بیانیه ای خطاب به آیت الله العظمی نوری همدانی از روشن گری های ایشان قدردانی کردند که در ادامه من کامل این بیانیه آمده است:

از همان آغاز وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی ایران که بنایش بر حمایت از مستضعفان و حق طلبان و مقابله با زورگویان و سلطه طلبان عالم گذاشته شد، مستکبران عالم در برابر آن قد علم کردند و به هیچ وجه نخواستند نظام مبتنی بر مبانی دینی را در دنیای مادی گرای خود بپذیرند.

همین امر بود که در طول سال های حیات نظام مقدس اسلامی، انواع توطئه ها و دشمنی ها نسبت به جمهوری اسلامی و ملت ایران، از سوی دشمنان قسم خورده پی گرفته شد و آن ها از هیچ فرصتی برای ضربه زدن و براندازی جمهوری اسلامی دریغ نکردند.

در بین همه خدعه ها و جنایت هایی که نسبت به مردم ایران صورت پذیرفت، جنایت بزرگ سال ۸۸ و ایجاد فتنه ای عمیق و گسترده در کشور، اما پیچیدگی های دیگری داشت. این بار دشمنان، اعتماد ملت به نظام و تفرقه اندازی بین اقشار مختلف مردم را نشانه رفتند و برای نیل به این خواسته شوم خود، البته نوکران داخلی شان را خیلی زود به خط کردند.

آنچه پس از انتخابات سال ۸۸ به وقوع پیوست، جنایتی تاریخی در حق ملت بزرگ ایران و نظام مقدس اسلامی بود که با رهبری آمریکا و اسرائیل در خارج از کشور و سران خیانت کار فتنه در داخل از کشور پیگیری شد. در فتنه ۸۸ کسانی که شعار قانون مداری و دموکراسی خواهی شان گوش فلک را کر کرده بود، بی شرمانه مقابل رای ده ها میلیونی مردم قد علم کردند و آنگاه که با" نه" معنادار آن ها مواجهه شدند، در پی انتقام گیری سخت از ملت بر آمدند و البته در این مسیر تا آنجا که توانستند پیش رفتند.

اما در این بین بار دیگر جایگاه رفیع ولایت به داد کشور رسید و شکیبایی ها و روشنگری های کشتی بان انقلاب اسلامی، همه فتنه ها و توطئه های خیانت کاران به مردم را خنثی کرد که در نهایت حماسه عظیم و تاریخی" ۹دی" نتیجه آن شد.

انتخابات اخیر ریاست جمهوری نیر تاییدی دیگر بر حقانیت نظام اسلامی و روسیاهی سران و عوامل فتنه سال ۸۸ بود، چرا که بار دیگر بر همگان روشن شد که نظام مظلوم و البته مقتدر جمهوری اسلامی، در حالی چهار سال قبل با اتهام تقلب ۱۲ میلیون رای، زخم فتنه را متحمل شد، که در خرداد ۹۲ نشان داد، حتی از ۲۶۱ هزار رای مردم هم نخواهد گذشت.

با این همه، آنچه قابل تامل است این است که؛ در حالی که نظام مقدس اسلامی و کیان اسلام عزیز، مورد هجمه تمام عیار دشمنان خارجی و ایادی داخلی آن ها قرار گرفته بود، مع الاسف برخی از خواص که از آن ها انتظار می رفت نسبت به این همه جنایت و خیانت های دشمنان، بی تفاوت نباشند و به حمایت از ملت و نظام اسلامی به پا خیزند، اما یا بی تفاوتی پیشه کردند و یا این که هم نوا با اسرائیل و آمریکا و سران خائن فتنه در انتقام گیری از مردم شریک شدند.

تاسف بیشتر آنجایی است که حتی برخی از کسانی که همه اعتبار و آبروی شان به برکت اسلام عزیز و نظام مقدس اسلامی است، و انتظار می رفت در شرایطی که دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی نسبت به نظام اسلامی طمع کرده بودند و برای براندازی آن، همه قوای خود را به میدان آورده بودند، این افراد نیز به دفاع از اسلام و نظام اسلامی و حمایت از ملت بزرگ ایران بپا خیزند، اما عافیت طلبی و تنزه طلبی مانع موضع گیری به موقع و بجا از سوی آن ها شد و بی تفاوتی آن ها، تردید افکنی بیشتر در فضای فتنه آلود را در پی داشت و موجبات گستاخی هر چه بیشتر دشمنان را به وجود آورد و بدین سان آب در آسیاب دشمن ریختند، بطوری که همین بی تفاوتی ها مایه مسرت دشمنان را نیز موجب شد.

اما در این بین بودند مردان با بصیرت و شجاعی که ترجیح دادند در صف ملت قرار بگیرند و در حمایت از ولی خود، در فضای فتنه آلود به روشنگری و بصیرت افزایی پرداختند. در این بین نام مرجع عالیقدر جهان تشیع آیت الله العظمی حسین نوری همدانی (مدظله العالی) به روشنی می درخشد و این افتخار بزرگ را در تاریخ زندگی سراسر مجاهدت علمی و انقلابی حضرتعالی ثبت کرده است که در مصاف حق و باطل نه بی تفاوت که آشکارا در جبهه حق طلبان حضور داشته اید.

ملت بزرگ ایران به وضوح مشاهده کرد که در فضای غبارآلود سال ۸۸، حضرتعالی روزمرگی و تنزه طلبی را از اطراف خویش زدودید و با اتخاذ مواضعی انقلابی و شجاعانه، در مقابل کسانی که اسلام و جمهوری اسلامی را همواره اصلی ترین مانع نیل به اهداف شوم شان می پندارند، قد علم کردید و نام خود را جزء عوامل وقوع حماسه تاریخی" ۹دی" ثبت کردید.

ما دانشجویان دانشگاه های تهران، ضمن ابراز غرور و افتخار از داشتن چنین عالم و مرجع با بصیرت و شجاعی، بر خود لازم می دانیم، در آستانه چهارمین سالروز وقوع حماسه غرورآفرین و تاریخی" ۹دی" ، مراتب سپاس و قدردانی خود را به خاطر آن همه روشنگری ها و موضع گیری های به موقع و انقلابی، از اعماق دل و با تمام وجود نثار حضرتتان کنیم و طول عمر با عزت حضرتعالی را برای خدمت گذاری هر چه بیشتر در راه اسلام عزیز، از خداوند منان بخواهیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات