کرونبرگ در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس:

رئیس کمیته روابط با ایران در پارلمان اروپا در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس با بیان اینکه تداوم گفت وگو با ایران از اهداف پارلمان اروپا است، گفت: توافق اولیه با ۱+۵، باید توافق نهایی را نیز به دنبال داشته باشد، تا مشکلات برطرف شود.

به گزارش افکارنیوز ، محمدرضا تابش نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با کرونبرگ، رئیس کمیته روابط با ایران در پارلمان اروپا و هیئت همراه که شنبه شب صورت گرفت ضمن تقدیر از نقش سازنده و مواضع بسیار خوب پارلمان اروپا در استقبال از توافقنامه اخیر انرژی هسته ای اظهار داشت: ما خواستار توسعه مناسبات، رفع تنش، تشنج، خصومت، روابط دیپلماتیک با پارلمان اروپا و تمام کشورها و هم در سطح منطقه بوده و از برقراری ارتباط، دیالوگ و گفت وگو، استقبال می کنیم.

وی در ادامه خواستار کاهش تحریم ها علیه ملت ایران بر پایه توافقنامه ژنو شد.

تابش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه بسیار بالای مسئله حقوق بشر در آموزه های دینی و ملی کشورمان افزود: بحث حقوق بشر در اسلام، بحث جامعه جهانی است که در آیات شریفه قرآن کریم بدان تصریح شده و در فرهنگ ملی ایرانیان نیز سابقه طولانی دارد.

سید هادی حسینی نماینده قائم شهر نیز در این دیدار با اشاره به اینکه مکتب اسلام، مکتب اخلاق و صلح است، گفت: پیامبر اسلام (ص) مانند همه پیامبران الهی برای گسترش صلح و اخلاق مبعوث شد و در سایه آسایش و امنیت است که بشر به حقوقی که همه ما به آن معتقدیم، می رسد.

سید عبدالکریم هاشمی نماینده میناب نیز در این دیدار با اشاره به نقش ویژه ایران در گسترش صلح، تعامل و تعادل در منطقه ابراز امیدواری کرد که گسترش تعامل بین ایران و پارلمان اروپا بتواند در گسترش اقتصاد، سیاسی و اجتماعی تأثیرگذار باشد.

غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه در مسائل بین المللی گفت وگو باید جایگزین اظهارنظرهای یک طرفه باشد، ابراز اطمینان کرد که با گفت وگو و مذاکره به نتایج خوبی خواهیم رسید.

کرونبرگ نیز در ادامه این دیدار با اشاره به اهمیت و تقویت روابط ایران با پارلمان اروپا خاطرنشان کرد: تداوم گفت وگو و تبادل نظر با ایران از اهداف پارلمان اروپا است.

رئیس کمیته روابط با ایران در پارلمان اروپا با بیان اینکه زبان مشترک ما، زبان صلح است، ابراز خرسندی کرد که توافق اولیه با ۱+۵، توافق نهایی را نیز به دنبال داشته باشد، تا بسیاری از مشکلات برطرف شود.

سید هادی حسینی، علیرضا محجوب، غلامرضا تاجگردون و سید عبدالکریم هاشمی در این دیدار حضور داشتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات