بروجردی در دیدار با «تاریا کرونبرگ»

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس در دیدار با رئیس کمیته روابط با ایران در پارلمان اروپا، گقت: آمریکا با نقض توافقنامه ژنو نشان داد کشور غیرقابل اعتمادی است و به سمت سست نمودن پایه های این توافق پیش رفت.

به گزارش افکارنیوز ، «تاریا کرونبرگ» رئیس کمیته روابط با جمهوری اسلامی ایران در پارلمان اروپا امروز (یکشنبه) با علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

بروجردی در این دیدار با تشریح سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال کشور های اروپایی، اظهار داشت: آمریکا در نقض توافق اخیر ژنو نشان داد که کشور غیرقابل اعتمادی است.

وی با اشاره به توافق هسته ای اخیر در ژنو افزود: طرف های مذاکره هسته ای ایران باید به تعهدات خود به موجب این توافق پای بند با قی بمانند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران صداقت خود را در این توافق نشان داد اما آمریکا با اعلام تحریم های جدید به سمت سست نمودن پایه های این توافق پیش می رود.

وی در ادامه با اشاره به موقعیت راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان، تصریح کرد: از جمله مؤلفه های مهم قدرت در ساختار سیاسی جمهوری اسلامی ایران، مردم مقاوم این کشور هستند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به پدیده شوم تروریسم در منطقه، متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران در سه دهه اخیر از قربانیان اصلی پدیده شوم تروریسم در سطح منطقه و جهان بوده است.

وی ادامه داد: ما بر این باوریم که باید با معضل تروریسم به عنوان یک مشکل جهان شمول برخورد جدی شود و در این راستا سیاست های دو گانه برخی قدرت ها قابل قبول نیست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از سیاست آمریکا در قبال سوریه، یادآور شد: ما مخالف حضور قدرت های بیگانه در منطقه هستیم و معتقدیم باید به مردم سوریه فرصت داد با حل مشکلات خود آینده سیاسی خود را شکل دهند.

وی در پایان این دیدار با خشنودی از سفر هیئتی از پارلمان اروپا به تهران و دیدار با مقامات و مسئولان کشورمان، تصریح کرد: تعامل سازنده و ارتباط بر اساس منافع متقابل با دیگر کشورها سیاست عمومی کشور ماست و در این میان کشورهای اروپایی از جایگاه ویژه خود برخوردار هستند.

«تاریا کرونبرگ» رئیس کمیته روابط با جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران در مقطع حاضر، یادآور شد: این سفر به کشف واقعیات در مورد جمهوری اسلامی ایران کمک شایانی می کند.

وی در این راستا ابراز امیدواری کرد این گونه سفر ها آغاز روندی جدید برای حرکت در مسیر گسترش ارتباطات در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی فیمابین ایران و اروپا باشد.

رئیس کمیته روابط با جمهوری اسلامی ایران در پارلمان اروپا در ادامه با اشاره به توافق هسته ای اخیر در ژنو ابراز اطمینان کرد این توافق در تمام زمینه های مورد نظر به تحقق برسد.

وی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یک کشور با اقتدار در سطح منطقه با فرهنگ غنی و مبتنی بر قدرت مردمی است، گفت: استمرار گفت وگوها و رفت و آمدها بین مقامات ایران و طرف های اروپایی به رفع سوءبرداشت ها در زمینه مسائل حقوق بشری کمک خواهد کرد.

لازم به ذکر است در هیئت پارلمانی اروپا نمایندگانی از مجالس کشورهای بلژیک، اتریش، هلند و آلمان به کشورمان حضور دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات