مجمع نمایندگان استان مازندران در اعتراض به لایحه بودجه ۹۳ نامه ای خطاب به رئیس جمهور نوشتند.

به گزارش افکارنیوز ، مجمع نمایندگان استان مازندران با صدور نامه ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور اعتراض خود را نسبت به لایحه بودجه ۹۳ اعلام کردند.

در نامه نمایندگان مازندرانی آمده است:

بسمه تعالی

برادر گرامی جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهور

پیرو نشست مورخ ۱۱/۹/۹۲ نمایندگان استان مازندران با جنابعالی و تأکید بر عقب ماندگی های استان انتظار می رفت در لایحه بودجه سال ۹۳ توجه عادلانه ای به این استان صورت می گرفت، لیکن با کمال تعجب شاهد ظلم مضاعفی به مردم مازندران هستیم. مردم شریفی که بیشترین محبت را به فرمایش خودتان در همان جلسه در حق گفتمان تدبیر و امید داشتند، ناباورانه پاسخ نامناسبی دریافت کردند.

آقای رئیس جمهور! فرمودید لفظ محروم را در مورد مازندران به کار نبریم اما با این مقدار از اعتبارات که در لایحه بودجه ۹۳ پیش بینی شده هیچ امیدی به رفع عقب ماندگی های استان نمی رود.

اعضای مجمع نمایندگان استان مازندران بر اساس جلسه فوق العاده ۲۰/۹/۹۲ در خانه ملت در راستای دفاع از منافع مردم استان مازندران، گلایه شدید خود را نسبت به عدم توجه شایسته به طرح های استان اعلام می دارند.مصرانه از جنابعالی انتظار داریم با تجدیدنظر در اعتبارات سال ۹۳ به هر طریق ممکن حق ضایع شده استان مازندران در اعتبارات ملی جبران گردد.

همانگونه که مستحضرید استان مازندران، استانی برخوردار از شرایط مناسب اقلیمی و دارای قابلیت های متنوع در نواحی کوهستانی، جنگلی، جلگه ای، ساحلی و عرصه های مستعد طبیعی و زیست محیطی جاذب گردشگری، استقرار در کنار دریای خزر و برخورداری از ورودی و خروجی کالا و مسافر با کشورهای آسیای میانه و اروپا، قرارگیری در مسیر حمل و نقل بین الملل شمال و جنوب و وجود منطقه ویژه اقتصادی نوشهر و امیرآباد بهشهر، برخورداری از اراضی مستعد و حاصلخیز و آب فراوان و تولید محصولات کشاورزی، برنج، نباتات علوفه ای، دانه های روغنی، گل و گیاه زینتی، دام و طیور و آبزی پروری، که سرمایه گذاری در استان و بهره وری مطلوب از این قابلیت ها کل کشور و استان های همجوار را بهره مند می سازد.

براساس نظام درآمد هزینه استانی نسبت معینی از درآمدهای واریزی هر استان در قالب بودجه سالانه به همان استان اختصاص می یابد. ضریب برداشت بر اساس مطالعاتی که معاونت برنامه ریزی انجام و مورد اذعان کارشناسان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور نیز قرار گرفت، مقرر گردید مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال در طی برنامه پنجم توسعه علاوه بر سهم اعتبارات استان جهت جبران عقب ماندگی ها به استان اختصاص داده شود اما با پیگیری های فراوان طی سنوات گذشته که در مجامع مختلف انجام می گرفت، تاکنون اقدام عملی در این خصوص به عمل نیامده است و روند گذشته همچنان ادامه دارد. به نظر می رسد طبق بررسی های انجام شده ضریب اعتبار پیش بینی شده با محرومیت های استان مطابقت ندارد.

آقای رئیس جمهور! همانطور که حضورا خدمت جنابعالی، آقای دکتر نوبخت و آقای دژپسند از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی به استحضار رسید، از دولت اعتدال و امید انتظار می رود ضمن جبران عقب افتادگی به ارث رسیده از گذشته توجه ویژه در توزیع اعتبارات پروژه های استان در لایحه سال ۹۳ به عمل آید که متأسفانه این موضوع محقق نگردید، لذا دستور فرمایید نسبت به ارتقاء و افزایش پروژه های محوری استان که قبلا تقدیم گردید توجه ویژه گردد.

ضمنا با توجه به شرایط تخصیص سال جاری به میزان ۲۲ درصد ضمن اینکه اثرات روانی خاصی در فرسایشی شدن پروژه برای مردم داشته، موجب بیکاری مضاعف ۱۰ هزار نیروی کار به صورت مستقیم و غیرمستقیم گردیده است، لذا با عنایت به مشکلات استان ضمن توجه به مطالب مطروحه نسبت به ارتقاء تخصیص اعتبار به میزان حداقل ۲ هزار میلیارد ریال برای پروژه های سنواتی اقدام لازم به عمل آید. آرزومندیم در سایه تعامل دولت و مجلس فضای توسعه و تعالی کشور فراهم گردد.

قاسم احمدی لاشکی دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران

رونوشت:

- برادر گرامی جناب دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جهت استحضار و صدور اوامر مقتضی جهت تشکیل جلسه فوری با حضور نمایندگان مازندران و معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری

- برادر گرامی جناب آقای دکتر نوبخت معاون محترم نظارت راهبردی ریاست جمهوری جهت استحضار و درخواست جلسه فوق العاده با مجمع نمایندگان مازندران

- برادر گرامی جناب آقای دکتر مجید انصاری معاون محترم پارلمانی رئیس جمهور جهت استحضار حسب نشست نمایندگان مجمع استان با ریاست محترم جمهور

- سرور ارجمند حضرت آیت الله طبرسی نماینده معزز ولی فقیه در استان جهت استحضار

- برادر گرامی جناب آقای دکتر فلاح استاندار مازندران جهت استحضار و اتخاذ تمهیدات لازم

- اعضای محترم مجمع نمایندگان مردم شریف مازندران در مجلس شورای اسلامی جهت استحضار
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات