عضو هیئت رئیسه مجلس:

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اوباما شرایط سختی دارد و بیشتر از اعضای گروه ۱ + ۵ و ایران به توافق ژنو نیازمند است.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام حسین سبحانی نیا در مراسم آغازین سی و ششمین دوره مسابقات مرحله استانی قرآن کریم اوقاف خراسان رضوی در تکیه ابوالفضلی نیشابور، اظهار داشت: اوباما سخنانی گفته است که عملکرد تیم خود را در ژنو نقض می کند.

وی بیان داشت: اوباما با پول و لابی صهیونیسم روی کار آمد و حالا چاره ای ندارد و باید جانب صهیونست ها را داشته باشد.

نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اوباما، سخنان اخیر متناقض با روح توافقنامه ژنو را در محفل صهیونیست ها ایراد کرد و هدف او توجیه یا قانع کردن صهیونیست ها بود.

سبحانی نیا تصریح کرد: اگر گروه ۱+۵ به تعهداتی که مشخص شده است، عمل نکند جمهوری اسلامی نیز متقابلا به مرحله اول بر می گردد.

وی خاطرنشان کرد: با همت دانشمندان، کشور به لحاظ فناوری هسته ای خودکفا است و نیازی به دانش هسته ای غرب ندارد.

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس یادآور شد: با بیرون رفتن از توافقنامه ژنو چیزی را از دست نمی دهیم، این اوباما است که ضرر می کند.

سبحانی نیا تاکید کرد: به مدت سه هفته، بخش اجرایی دولت ایالات متحده به دلیل مشکلات مالی و رقابت دموکرات ها و جمهوری خواهان تعطیل شد و کارمندان به مرخصی اجباری رفتند.

 این نماینده معتقد است، اوباما برای اینکه بتوانند در سال آینده میلادی در قبال کنگره و احزاب موفق تر عمل کند باید مشکلات خود را در منطقه خاورمیانه حل کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات