نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اصولگرایان از اقدام دستگاه قضائی در مبارزه با مفاسد اقتصادی، حمایت می کنند، گفت: بابک زنجانی حتما باید پاسخگوی اتهامات وارده به خود باشد.

به گزارش افکارنیوز ، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اخیرا برخی از سایت های خاص که دفاع از دولت را سرلوحه خود دارند سعی در اتصال بابک زنجانی به اصولگرایان را دارند، غافل از اینکه این قبری که بر سرش گریه می کنند مرده ای در آن نیست.

وی با اشاره به انتشار تصویری از خود و بابک زنجانی، اضافه کرد: این عکس که برخی از رسانه های خاص زنجیره ای با ولع وصف ناپذیری آن را منتشر می کنند تا گزاره اتصال بابک زنجانی به اصولگرایان را تقویت کنند، جای تعجب دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین گفت: این عکس مربوط به مراسم تجلیل از کارآفرینان و تولیدکنندگان جوان است که توسط خانه صنعت و معدن جوانان ایران برگزار شده، البته این عکس مربوط به سال ۱۳۸۸ و زمانی است که من رئیس سازمان ملی جوانان بودم.

بذرپاش با اشاره به اینکه در این مراسم غیر از من، مسئولین زیادی از جمله آقای هاشمی (استاندار کنونی تهران و رئیس وقت کمیسیون صنایع) حاضر بود، خاطرنشان کرد: این مراسم همه ساله جهت تقدیر از تولیدکنندگان جوان برگزار می شود که در هر سال از ده ها و بلکه صدها تولیدکننده جوان قدردانی بعمل می آید.

وی با بیان اینکه منتخبین تولیدکنندگان جوان را هیئت داوری خانه صنعت و معدن جوانان انتخاب می کند، تصریح کرد: بنده و سایر مدعوین به عنوان میهمان در این برنامه شرکت کردیم.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اگر به سایت این تشکل سری بزنید، می بینید که سال ها بعد و همچنین قبل از سال ۸۸ آقای هاشمی رفسنجانی میهمان مراسم بودند و اتفاقا از همین شخص هم تقدیر کردند، سال بعد از آن نیز آقای روحانی رئیس جمهور محترم کنونی میهمان برنامه بودند که در آن زمان به عنوان رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دعوت شدند.

بذرپاش در همین زمینه اظهار داشت: حضور اینجانب به عنوان رئیس وقت سازمان ملی جوانان پیرو دعوت خانه صنعت و معدن جوانان، آنهم حدود ۴ یا ۵ سال قبل که نه آقای زنجانی به این شکل در رسانه ها معروف بود و نه من فقط در جهت تقدیر از وی آنجا رفته بودم و نه در انتخاب تقدیر شوندگان دخل و تصرفی داشتم و نه حتی وی را می شناختم و نه الان از وی شناختی دارم، همانگونه که نه آقای هاشمی رفسنجانی و نه آقای روحانی در این انتخاب موثر بوده اند.

نماینده مردم تهران در مجلس با طرح این پرسش که با این توصیفات اصرار بر این اقدام سوال برانگیز برای چیست، اظهار داشت: اگر منظور دوستان این است که به نحوی آقای بابک زنجانی را به اصولگرایان بچسبانند باید بدانند که این خیال خامی است، البته آقای زنجانی حتما باید پاسخگوی اتهامات وارده به خود باشند و ما نیز از اقدام قوه قضائیه دفاع می کنیم.

بذرپاش این سوالات را مطرح کرد که چرا برخی اجازه پرداختن به پرونده کرسنت را نمی دهند؟ چرا از شفاف سازی راجع به کرسنت واهمه دارند و نمی گذارند ابعاد آن برای ملت روشن شود؟ چرا اجازه ورود به پرونده استات اویل را نمی دهند تا مشخص شود در آن چه خبر است؟ آیا درست است که برخی از مسئولین دولت جدید سرمایه چند صد میلیارد تومانی دارند؟

وی با بیان اینکه اگر لازم باشد از مسئولان دولت جدید سوال خواهیم کرد که این سرمایه را از کجا آورده اند، تصریح کرد: در پرونده ۳۰۰هزارمیلیاردی فرد متواری در زمان دولت آقای خاتمی مدیرعامل یکی از بانک ها بوده و همزمان با رئیس بانک مرکزی کنونی که وی هم مدیر عامل بانک دیگری بوده است، در سال ۸۴ اطلاعیه ای در حمایت از آقای هاشمی دادند که اطلاعیه در آرشیو روزنامه ایران قابل دسترسی است؛ یکی از ایرادات وارد به دولت قبل میدان دادن به یک چنین افرادی بوده که در نهایت آبروی کشور را بردند و به حیثیت اصولگرایان هم ضربه زدند ولی خاستگاه اصلی آنها از حمایت سال ۸۴ معلوم است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات